• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Droga w programowaniu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
248 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)
edycja 19 kwietnia 2015 przez Ehlert

Zapraszam do zapoznania się z tą grafiką oraz tą stroną. Całkiem ciekawie przestawione. Można się wiele dowiedzieć. 

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Harsay Pasjonat (23,640 p.)
Bardzo ciekawe.
Trzeba pamiętać żeby nie celować tylko w obecne trendy. Warto zwrócić uwagę na to jaki język/technologia jest przyszłościowa.
+1 głos
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
C jest najbadziej stabilny..
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Mam przeczucie żeby uczyć się Javy. :p
komentarz 19 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)

Bardzo się zdziwiłem, bo jeszcze kilka dni temu C był pierwszy na świecie.

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Bardzo ciekawa strona, a ten algorytm na pierwszy rzut oka -  rozwalający.
Z tego co da się zauważyć, kilka lat temu zaczęła się świetność Javy, dlatego jest na 1 miejscu.
Wydaje mi się, że obecnie zaczynają się lata świetności C++ :)
Natomiast Java pozostanie dla niego silną konkurencją
komentarz 19 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)
Ja kibicuję Sharpowi i C++. Java jednak ma znaczną przewagę ze względu na mobilność i popularność.
komentarz 19 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Racja, zapomniałem o sharpie, ale miałem na myśli rodzinę C++.
Jest fajny cytat w sieci, który dotyczy jej fukncjonalności :)
komentarz 19 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)

Szczerze mówiąc moim zdaniem C++ trzyma się mocno ale lata jego popularności minęły. Staruszek jest ale dość żwawy cheeky rozwija sie era jezyków zorientowanych całkowicie obiektowo. Poziom też trzyma C ze względu na to, iż tworzy stabliny pomost pomiędzy programowaniem niskopoziomowym a funkcyjnym i strukturalnym. 

komentarz 19 kwietnia 2015 przez Wally Bywalec (2,840 p.)
C++ jest stary, ale powinien być zawsze obecny ze względu na swoją niskopoziomowość i wydajność w takich rzeczach jak silniki gier, systemy. Nowoczesne Javy, Scale, C# są piękne, ładne, obiektowe ale pewne rzeczy jak właśnie silniki gier będą pisane w C++.

C++ staje się teraz popularny? Gdzie i dlaczego? C++ zostanie, dlaczego, napisałem wyżej. Ale języki popularne to właśnie Java, C# i tak dalej bo są poziom abstrakcji wyżej. Nadają się do pisania programów, aplikacji mobilnych bo nie potrzebna jest tak duża wydajność (bo to i tak wydajnie chodzi), jest to wygodne, obiektowe, tanie, zaoszczędza czas.
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Wally Bywalec (2,840 p.)
Zamiast Objective-C zaczyna się wspinać Swift chyba.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 198 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez tymek112 Obywatel (1,530 p.)
+2 głosów
7 odpowiedzi 716 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
0 głosów
3 odpowiedzi 2,631 wizyt

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,849 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...