• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Mysql podstawowe problemy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
404 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2016 w PHP przez TheBan Obywatel (1,400 p.)
zamknięte 12 stycznia 2016 przez TheBan
[php i Mysql]Witam! Mam dosyć proste pytanie, ale ważne. Potrafię przez php wczytywać dane, ale nie umiem ich zapisywać. Oglądałem sporo poradników, ale jakoś mi nie pasują. Nie chce utworzyć żadnych nowych tabelek tylko pod punkt w tabeli. Mam kod na wczytywanie danych z formularza, ale chciał bym mieć też na tworzenie nowych pod punktów w formularzu. Objaśniając: Chcę, aby przez php i html na stronie uzupełniło sie formularz : Opis , Data. Po czym jak zatwierdzi sie to guzikiem np"zapisz", aby w bazie danych pojawiła się informacja nap Polski 2016-01-28

 

Liczę na pomoc ;)
komentarz zamknięcia: Koniec

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 stycznia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 12 stycznia 2016 przez TheBan
 
Najlepsza

Masz z czymś konkretnym problem? Jeśli tak to pokaż kod, pomożemy.

A tak ogólnie no to nie wiem z czym masz problem, mogę więc zaproponować obejrzenie odcinka 3 kursu MySQL pana Mirosława w którym omawia zarówno dodawanie rekordów (INSERT) jak i ich aktualizację (UPDATE).

Ewentualnie jeszcze dokumentacja MySQLa dla INSERT ale jak dla początkującego może wydać Ci się nieco skomplikowana tak więc może po prostu obejrzyj kurs pana Mirosława - czy to odcinek który podałem czy nawet kurs PHP gdzie też były operacje dodawania danych do bazy (np. przy rejestracji).

komentarz 12 stycznia 2016 przez TheBan Obywatel (1,400 p.)
Jeżeli normalnie czytam kod html , css, java script to w miarę rozumiem co jest tam napisane. Mysql to niby taki angielski jednak połączony z php tworzą rosyjski.

Niestety oglądając 2 razy odcinek mirosława Zelenta oraz ściągając jego paczkę czytając kod nie rozumiem jego sensu, zdaje mi się być nie logiczny. Nie umiem zrozumieć jak i gdzie to działa. Mam połączenie z bazą. Mam nawet tabelę i umiem przez ich stronę dodawać rzeczy, ale nie umiem tego już robić w php. Dlatego proszę kogoś tu o pomoc,aby napisał mi taki kod i mi wyjaśnił, gdyż jestem ślepy na kod Mysql połączonego z php.
komentarz 12 stycznia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Ale ja nie rozumiem z czym masz problem. Nie wiem czemu tego ogólnie nie łapiesz... Znasz trochę PHP jak rozumiem tak? I trochę SQLa też znasz np z SELECTów?

No to masz przykładowe zapytanie dodające dane do tabeli:

$polaczenie->query("INSERT INTO uzytkownicy VALUES (NULL, '$nick', '$haslo_hash', '$email', 100, 100, 100, 14)");

To akurat jest z 3 odcinka kursu PHP pana Mirosława.

Struktura tej tabeli (o nazwie użytkownicy) wygląda następująco:

`id` int(11) NOT NULL,
  `user` text COLLATE utf8_polish_ci NOT NULL,
  `pass` text COLLATE utf8_polish_ci NOT NULL,
  `email` text COLLATE utf8_polish_ci NOT NULL,
  `drewno` int(11) NOT NULL,
  `kamien` int(11) NOT NULL,
  `zboze` int(11) NOT NULL,
  `dnipremium` int(11) NOT NULL

Jeśli znasz podstawy SQLa to to zrozumiesz, jeśli nie to po prostu zwróć uwagę na pierwsze wyrazy w każdej linii - są to po kolei nazwy kolumn w bazie.

No i to zapytanie wstawia rekord do bazy podstawiając zmienne z PHP jako to co będzie wysłane jako wartości. Czegoś tu nie rozumiesz?

komentarz 12 stycznia 2016 przez TheBan Obywatel (1,400 p.)
Niby kod wziąłem obrobiłem i działa, ale nie czuje tej logicznej magii, która zawsze po napisaniu kodu tłumaczy nam skąd się wzięła
komentarz 12 stycznia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Bardzo chciałbym Ci jakoś pomóc tą magię poczuć tylko niestety nie za bardzo wiem jak mam to zrobić... Dobrze że działa, może jeszcze jak trochę poeksperymentujesz to sam do czegoś dojdziesz. Taką przynajmniej mam nadzieję.
komentarz 13 stycznia 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Bardzo chciałbym Ci jakoś pomóc tą magię poczuć tylko niestety nie za bardzo wiem jak mam to zrobić... 

 

https://forum.pasja-informatyki.pl/95526/pisanie-stron-obiektowo?show=96095#a96095

żadna magia :P 

0 głosów
odpowiedź 12 stycznia 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Nie kumam xD

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 173 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2016 w PHP przez Lucrais Obywatel (1,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 278 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2019 w PHP przez Moras Obywatel (1,620 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 659 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2018 w PHP przez kacz.ma2 Nowicjusz (180 p.)

92,626 zapytań

141,484 odpowiedzi

319,839 komentarzy

62,006 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...