• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

2 różne kolory tekstu w jednej linijce. Drugi tekst ma się przesuwać w prawo i w lewo w tej samej linijce.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
603 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2016 w HTML i CSS przez Krzysiek_34 Mądrala (6,110 p.)

Witam.

Mam z pozoru banalnie proste pytanie, ale to może wydawać się trudniejsze niż można przypuszczać. Kombinuję coś takiego, ale przesuwający się niebieski tekst znajduje się pod czerwonym tekstem:

<p>
	<span style="color: red">czerwony tekst:	</span><span style="color: blue"><marquee behavior="alternate">niebieski tekst</marquee></span>
</p>

A chciałbym, aby ten bajer znajdował się w jednej linii:
czerwony tekst:    niebieski tekst

Niebieski tekst ma się przesuwać z prawej do lewej i na odwrót w jednej linii.

Obecnie wygląda to tak:
czerwony tekst:    
niebieski tekst (tu się przesuwa z prawej do lewej)

Mam dodać diva do kodu czy macie jakieś inne pomysły?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 5 stycznia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Nie ogarniam dobrze CSS, ale coś takiego mi przyszło do głowy (wiem, że brzydkie, ale jakoś działa)

https://jsfiddle.net/yvbrzLs3/
komentarz 5 stycznia 2016 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,110 p.)

Wielkie dzięki za pomoc, kolego.smiley

Tak przypuszczałem, że trzeba dodać diva, bo inaczej nie da się tego zrobić. Zaraz przetestuję to u siebie i zobaczę jaki będzie efekt końcowy.

komentarz 5 stycznia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Tylko zauważ, że ten ruchomy napis wyjeżdża poza zewnętrznego div'a. Nie wiem jak to inaczej zrobić, ale może Ty coś wymyślisz.
komentarz 5 stycznia 2016 przez kantekand Obywatel (1,180 p.)
<marquee width="x">
komentarz 5 stycznia 2016 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,110 p.)

Już to ogarnąłem. Trochę pozmieniałem w stylach CSS i jest super.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.smiley

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 7,673 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 834 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 127 wizyt

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,779 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...