• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mały komputer dla małego programisty

Object Storage Arubacloud
+1 głos
576 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2015 w Offtop przez varazand Początkujący (320 p.)
Witam, jestem zainteresowany zakupem notebook'a pod cele zabawy z programowaniem. Będzie mi służył do nauki, podczas, gdy nie będę posiadał komputera stacjonarnego. I tutaj nasuwa się moje pytanie, czy do tworzenia mało wymagających aplikacji, takich jakie są używane w ksiązkach :

- Szkola Programowania C++ - Praty

- Dwa tomy Javy - Cay S.Horstmann'a oraz Gare'go Cornell'a

- oraz Android Flash - Zaawansowane programowanie aplikacji mobilnych m.in Stephena Chin'a oraz Dean'a Inversona

Wystarczy mi notebook z niskiej pólki cenowej? Zależy mi na jego wielkości, aby bez problemu schować go do torby, uzywać na zajęciach, które mnie nie interesują, aby nie rzucał się zbytnio w oczy.

Na jakie wydatki w związku z tym celem muszę być przygotowany? Jeżeli nie wyczerpałem tematu, proszę mi nasunąć jakie pytania będą ważne w tym aspekcie.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
wybrane 17 grudnia 2015 przez varazand
 
Najlepsza
Czytając ten temat zaraz w mojej głowie pojawił się ThinkPad x200, na Allegro można go dostać raczej za minimalną kwotę:
http://allegro.pl/lenovo-thinkpad-x200-12-160-hdd-4gb-win7-gw-12m-i5831167038.html

Co prawda jest to używka, ale sam pracowałem całkiem niedawno na ThinkPad T400, też używanym i nie miałem z nim żadnego problemu, a wykorzystywałem go tylko do pracy, czyli do programowania.
Szczerze myślałem, że x200 miały trochę gorsze procesory, ale jest tu identyczny procek, który miałem w T400, więc wszystko powinno śmigać. Po za tym ten X200 to tylko 12'', więc nie będzie się rzucał w oczy. ThinkPady mimo, że używane to dalej prawie niezniszczalny sprzęt i prawie niezawodny. Gdybym teraz miał sobie kupić laptopa do pracy to pewnie właśnie bym zainwestował w jakiegoś ThinkPada do 1000 zł, bo do programowania lekkich rzeczy on w zupełności wystarcza.
+1 głos
odpowiedź 17 grudnia 2015 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Pracowałem jakiś czas w serwisie i sklepie komputerowym w jednym i mogę powiedzieć tyle, że na wybór dobrego laptopa nie ma reguły. Większość firm pracuje na tych samych podzespołach. Oczywiście nie polecam niektórych firm zwłaszcza lenovo i toshiba. Laptopy lenovo te z niskiej półki cenowej potrafią być uszkodzone od nowości np. mechanicznie zablokowany napęd (który trzeba było dopiero wyciągnąć na siłę). Z kolei toshiby po dłuższym czasie tracą wytrzymałość i łatwo pękają w nich plastiki (nie mówiąc już o słabych dyskach ale to już znana kwestia). Z lepszych firm polecam dell, który ma lepszą żywotność i asusa w których rzadko kiedy psują się podzespoły.
0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2015 przez niezalogowany
laptop za 1000-1500zł na 100% zrobi to wszystko
komentarz 17 grudnia 2015 przez varazand Początkujący (320 p.)
Podrzucisz jakis przyklad, i na co zwracać uwagę przy wyborze?

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 423 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 338 wizyt
0 głosów
7 odpowiedzi 2,429 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2015 w Inne języki przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...