• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Eclipse] Jak skompilować tylko jeden plik/klase

Object Storage Arubacloud
0 głosów
370 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2015 w Java przez Ramsfeld Nowicjusz (200 p.)
Witam

Mam problem z Eclipse. W jednym projekcie mam sporo klas które mają identyczną nazwę i przy próbie kompilacji wyskakuje mi błąd że taka klasa juz jest. Oczywiście moge nadawać każdej nowej klasie inną nazwe  ale czy istnieje możliwośc aby Eclipse nie kompilował mi całości tylko jeden plik który sobie wybiorę ?

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2015 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
wybrane 10 grudnia 2015 przez Ramsfeld
 
Najlepsza
Rozdziel je na różne pakiety.
komentarz 10 grudnia 2015 przez Ramsfeld Nowicjusz (200 p.)
OK pomaga faktycznie Dzieki ale czy nie ma innego sposobu ? który udostępnia Eclipse ?
komentarz 10 grudnia 2015 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
A jakim cudem w projekcie masz kilka klas o tej samej nazwie? Spróbuj w folderze stworzyć dwa pliki o tej samej nazwie. Nie da sie.

Do każdej klasy możesz włożyć sobie metodę main i ją odpalać.
komentarz 10 grudnia 2015 przez Ramsfeld Nowicjusz (200 p.)
W jednym pliku są dwie klasy(mam kilka takich plików) i mimo iż klasa z main nazywe ma inna  to nazwa tej drugiej klasy sie powtarza i przy kompilacji wyskakuje błąd. Dopiero się uczę i robie podobne programy w kilku wersjach żeby zobaczyć jak co dokladnie działa dlatego taka sytułacja ;)

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz.
komentarz 10 grudnia 2015 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
W takim razie do czegoś takiego idealnie pasują pakiety, bo mają swoją własną przestrzeń nazw i nie musisz do każdej wersji programu tworzyć oddzielnego projektu :)
komentarz 10 grudnia 2015 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
Poza tym jak możesz, wklej kod z takiego jednego pliku tutaj. Chciałem coś jeszcze sprawdzić i może Ci doradzić w tej sprawie.
komentarz 10 grudnia 2015 przez Ramsfeld Nowicjusz (200 p.)
Spoko juz wszystko jasne dzisiaj paradoksalnie czytając książkę Java Podstawy Horstmanna natrafiłem na opis tego problemu i koleś napisała dokladnie to samo co Ty że w takich sytułacjach trzeba wszystko dzielić na poszczególne pakiety. Jeszcze raz dzieki za pomoc

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 387 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 599 wizyt
pytanie zadane 14 października 2018 w Java przez MarcinZielony Użytkownik (710 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 345 wizyt
pytanie zadane 21 września 2019 w Java przez Uwegi Początkujący (430 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...