• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zadacie mi Wyzwanie!

Object Storage Arubacloud
0 głosów
501 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2015 w C i C++ przez 2miski Początkujący (260 p.)
zamknięte 19 listopada 2015 przez event15

Oglądnąłem wszystkie odcinki Obiektowego C++.

Chciałbym żeby ktoś napisał mi co mogę zrobić jaki projekt.

Za odpowiedź Dziękuję. smiley

komentarz zamknięcia: wyczerpany

8 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 18 listopada 2015 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)
wybrane 19 listopada 2015 przez 2miski
 
Najlepsza

Możesz napisać Snake'a

Moja wersja napisana w Pythonie:

komentarz 18 listopada 2015 przez 2miski Początkujący (260 p.)
Fajne wyzwanie Dzięki
+6 głosów
odpowiedź 18 listopada 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Zderzacz hadronów wersja premium.
+3 głosów
odpowiedź 18 listopada 2015 przez niezalogowany

Skoro ogarnołeś już obiektowego C++ to fajnie by było gdybyś go wykorzystał to czegoś naprawdę dużego a co bardziej ważne żebyś wykorzystał w takim projekcie wszystkie zagadnienia z obiektowości (dziedziczenie, itp) bo wiadomo jak coś wykorzystujesz to po pewnym czesie rozumiesz lepiej jak to działa itp.
tak czy owak zmierzając do sedna sprawy ja bym ci proponował coś skrajnie prostego ale użytecznego np:

  • System rezerwacji biletów w kinie (lub innym tego typu miejscu).
  • Elektroniczny dzienniku ucznia szkoły.
  • Aplikacja do zarażadzania rozkładem jazdy autobusów

Nie wiem czy się pojawił podobne odpowiedzi do moich (bo nie czytałem co inni napisali (później przeczytam)) ale mam nadzieję że pomogłem.

1
komentarz 19 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

zarażadzania

Yy czego? 

komentarz 19 listopada 2015 przez niezalogowany
Zarządzania :D
+2 głosów
odpowiedź 18 listopada 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)

Gra w statki. Screen pochodzi z mojej wersji gry.

+1 głos
odpowiedź 18 listopada 2015 przez niezalogowany
Tak na początek to może prosty kalkulejtor, w Builderze oczywiście ;) Jak chcesz jeszcze jakieś inne pomysły, to znajdziesz fajne wpisując w wyszukiwarce forumowej ,,C++ Pomysł na:" ;)

Jak już się trochę pobawisz Builderem i chciałbyś zrobić jakąś grę i jednocześnie rozwijać swoje C++-owe skille, to zapraszam cię do nauczenia się biblioteki graficznej, jaką jest SFML (jakbyś chciał tutoriale, to może kiedyś mi na PW napisz, podam ci najlepsze ;) a teraz nie podam, bo już dużo razy to robiłem :)).
komentarz 18 listopada 2015 przez 2miski Początkujący (260 p.)
kalkulator już zrobiłem.
komentarz 18 listopada 2015 przez 2miski Początkujący (260 p.)
Ale dzięki za pomysł.
komentarz 18 listopada 2015 przez niezalogowany
W takim razie skorzystaj z pomysłów z C++ Pomysł na, niektóre pomysły były bardzo fajne ;)
+1 głos
odpowiedź 18 listopada 2015 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Zrób inplementacje malbolge, wersja okienkowa, i kompilator do niego
komentarz 18 listopada 2015 przez niezalogowany
Jeny, przecież on jest początkujący, nie można go zniechęcać takim shitem, jakim jest Malbolge :D Jak zauważyłem, że odpowiedziałeś na to pytanie, to wiedziałem, że dasz mu coś dziwnego ;)
komentarz 18 listopada 2015 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Okej, okej, przesadziłem. Dodajmy jeszcze własną bibliotekę graficzną, to mu wystarczy?
komentarz 18 listopada 2015 przez niezalogowany
No widzisz, jednak umiesz wymyślić coś prostego :D
komentarz 19 listopada 2015 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)

Ale w tej inplementacji ma to zrobić devil

+1 głos
odpowiedź 19 listopada 2015 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
Zrób taki program żeby wczytywał po kolei alfabet i pod każdą literką z alfabetu dodatkowo wczytywał losowo literki "P", "L" lub "O"
Czyli wczytujesz "A" i pod spodem ma wyskoczyć w sposób losowy jedna z literek P L lub O
Później "B" i pod B znowu losowo i tak w kółko

Program ma mieć możliwość zmiany wielkości czcionek oraz szybkość wczytania kolejnych liter to znaczy
Wczytuje "A" sekunda przerwy wczytuje "B" sekunda przerwy itd... (ta sekunda ma być wprowadzona przez użytkownika np chce sobie wczytywać co 2 sekundy to wpisuje w edit text 2 lub sliderem zmieniam na 2)

Celem tej aplikacji (gry) jest synchronizacja półkul mózgowych możesz ją wykorzystać aby nauczyć się szybko czytać np 1k słów/minutę. Oczywiście na tym się nie kończy po takim 15minutowym ćwiczeniu twój mógzg pracuje ileś tam razy lepiej a więc każda minuta po takim treningu może być odpowiednikiem 5minut przed treningiem :D.

Obróbkę graficzną zostawiam twojej wyobraźni zostawiłem równierz kilka "podpuch" żebyś mógł wiedzieć na co zwracać uwagę :D ps. jak już skończysz to chętnie bym sobie w taką gre pograł pozdrawiam
–1 głos
odpowiedź 18 listopada 2015 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Proponuję pianistę, program używający dwóch klas i funkcji zaprzyjaźnionej. Gra losowe dźwięki - podejmujesz wyzwanie?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 476 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2017 w C i C++ przez Postal192 Początkujący (270 p.)
+2 głosów
4 odpowiedzi 448 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 5,238 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...