• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki jest najelpszy sposób pozbycia się reklam w Google Chrome ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
355 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2015 w Offtop przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Nadmienię, że pomimo instalacji prograów blockujących, jak i reinstalacji przeglądarki, oraz braku dodatów w rozszerzeniach pojawiają się reklamy, jak i dodatkowe (onclick) otwierające się nowe okna, podczas klikania.
Widać iż są to reklamy "dodatkowe", jednak nie mogę zlokalizować ich źródła na dysku.

Zastosowałem kilka programów usuwających jednak następowała krótka poprawa - reklamy powracały.
Działanie Ad Blocka ogranicza się częsciowo do niewyświetlania "czasem" zawartości tego ustrojstwa.
Tak więc dla zorietowanych w temacie,podstawowe pytanie: Czy jest na sali lekarz ? :P

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 listopada 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
W takim razie może to jakieś syfy w systemie?

http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html
komentarz 16 listopada 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Zapewne.
Stosowałem ten program ale reklamy powracały.
komentarz 17 listopada 2015 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Nie polecam pobierać programów z dobreprogramy.pl
komentarz 17 listopada 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie widzę w nich nic złego, jak się pobiera z linków bezpośrednich bez jakiś tam menedżerów pobierania to żadne śmieci się nie instalują jeśli o tym mówisz.
komentarz 17 listopada 2015 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Dziękuję za informację.
komentarz 17 listopada 2015 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Agree, jak adwCleaner nie pomaga to proponujne combofix, tylko nie wiem czy on jest na win 8.1 / 10, mimo wszystko zalecam przeczytanie instrukcji
+2 głosów
odpowiedź 17 listopada 2015 przez Tomek Kądziołka Nowicjusz (200 p.)
Jeżeli ktoś jeszcze szuka ja polecam mój sposób całkowitego czyszczenia do "zera"

1.Po pierwsze wyczyść/usuń wszystkie pliki i foldery od przeglądarki (cookies/program files itd.)

2.Sprawdź menedżerem zadań podejrzane procesy i spróbuj znaleźć ich odpowiedniki w systemie

takie procesy bedą miały dziwne nazwy, średnią aktywność oraz wiele plików w systemie.

3.Przeszukaj foldery Local i Roaming pod kątem folderów.

Paradoksalnie trzeba szukać folderów i plików z nazwami "...Helper" , "...Safe" , "...Search" , "...Downloader" , "...Browser".

Jescze na koniec trzeba pamiętać, że takie programy instalują się nawzajem (UWAGA nawet te "dezinstalatory !!!") więc zainstalowanie antywirusa i nie usuwanie przez panel sterowania powinno zatrzymać "rozsiew"
komentarz 17 listopada 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Dokładnie, starałem się je zlokalizować na dysku, ale jak mówisz jest to cięzkie ze względu chociażby na nazwy.

Być może dlatego cięzko było/jest z tym sobie poradzić
+1 głos
odpowiedź 16 listopada 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
edycja 16 listopada 2015 przez Dorion300
Masz jakieś inne dodatki?
Niektóre dodatki rozszerzają ten cały syf.
Przykładem może być "Royal Video Downloader", działa on prawidłowo i spełnia swoją funkcję, ale gdy jest on włączony to wywala masa reklam których nawet adblock nie zablokuje.
komentarz 16 listopada 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
kiedyś szukałem klucza do VS i tak się dałem złapać, niestety.
Dodatki staram się eliminowac, ale brak efektów, mam nadizeje, że do czasu
+1 głos
odpowiedź 17 listopada 2015 przez piotreksi Początkujący (410 p.)
Często przyczyną występowania nadmiernej ilości reklam pomimo Adbloka jest poprostu zasmiecenie swojej przeglądarki internetowe nie potrzebnymi programami jak i dodatkami. Także polecam program AdwCleaner który nieraz wyratowal mnie z "niezłego bagna "jakie miałem w przeglądarce... Proponuje także( w przypadku dlaczego występowania problemu) usunięcie przeglądarki i wszelkich plików z nią związanych... To często pomaga ;) Mam nadzieje że choć troskę pomogłem :)
+1 głos
odpowiedź 17 listopada 2015 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)

To na pewno coś po stronie systemu.

  • adwcleaner
  • ccleaner
  • usunięcie rozszerzeń dla chroma
  • reset przeglądarki
komentarz 17 listopada 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Problem polegał na tym, iż kilkakrotnie odhaczyłem te punkty a reklamy mimo wszystko powracały :P
komentarz 17 listopada 2015 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)
Sprawdziłeś wszystkie podejrzane nazwy w programach?
0 głosów
odpowiedź 16 listopada 2015 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Te reklamy pokazują się w taki sposób http://zapodaj.net/8b5612a6092b0.png.html ? czy inny ? Daj screena
komentarz 16 listopada 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
skorzystałęm obecnie z kilku programów i jest czysto, natomiast to były dodatkowe reklamy z prawej str - amazon- przeważnie

no i z reguły cały footer był zawalony

na pewno nie to co Ty podałeś, ponieważ jest to "zwyczajna" reklama

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 337 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2015 w Offtop przez pjj Gaduła (4,330 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,979 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 20,292 wizyt

92,621 zapytań

141,477 odpowiedzi

319,817 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...