• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

notepad++ jak usunać część linku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
914 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez nikt Nowicjusz (190 p.)
Witam,
Mam w pliku 3000 linków. Link wygląda następująco np. onet.pl/aksdkalsjd/ajsdasd.index.php
Chciałbym żeby została mi tylko i wyłącznie sama domena (tu w przykładzie- onet.pl ) bez podstron. Oczywiście chciałbym zrobic to masowo. Wiem że trzeba wykorzystać wyrażenia regularne w notepad++ ale cos mi nie wychodzi.
Bardzo proszę o pomoc
pozdrawiam

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Może pokaż co zrobiłeś.
0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2015 przez niezalogowany
Poszukaj informacji nt. makro. Ew. napisz sobie na szybko prosty program, który zachowuje dane do pierwszego znaku "/" w stringu. :)
0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2015 przez nikt Nowicjusz (190 p.)
udało mi się w notepadzie napisać tylko zeby zamienić znak "/ " ale żeby usunąć już do końca lini to już $ nie działa, ale robie to pierwszy raz to pewnie coś sknociłem.

Dzięku za informację spróbuje coś w c++ napisać ale pewnie jeszcze z moją wiedza początkująco będzie bardzo cieżko. Pokombinuje coś  w c++ dzięki za pomoc.

Jak ktoś będzie miał jakieś wskazówki bedę zaglądał.
komentarz 12 listopada 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Pokaż dokładnie wyrażenie. $ nie oznacza "do końca linii" tylko "koniec linii". Wyrażenie /$ nie oznacza "od / do końca linii" tylko "znak / znajdujący się na końcu linii"

A próbowałes wyrażenia   /.*   ? Czyli "znak / a po nim dowolne znaki dowolną ilość razy".
0 głosów
odpowiedź 12 listopada 2015 przez pjj Gaduła (4,330 p.)

Jeżeli nadal nie rozwiązałeś problemu wciśnij następująco:

1. CTRL + F

2. Zakładka "Zmień"

3. W pierwsze pole wpisz "onet.pl/aksdkalsjd/ajsdasd.index.php" a w drugie to na co chciałbyś podmienić.

5. Kliknij "Zmień wszystkie" i włala.

komentarz 12 listopada 2015 przez nikt Nowicjusz (190 p.)
linków jest 3000 i kazdy inny, kazda domena inna
komentarz 12 listopada 2015 przez pjj Gaduła (4,330 p.)
Ojoj tutaj problem się nieco kompilkuje :D
0 głosów
odpowiedź 16 września 2016 przez hun1er76 Stary wyjadacz (11,960 p.)

Spróbuj zamienić \/.* na pusty ciąg.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 333 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2015 w C i C++ przez Melchior Obywatel (1,300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 268 wizyt
pytanie zadane 16 września 2016 w Systemy CMS przez Rappa2 Obywatel (1,540 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,662 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...