• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z instalacją biblioteki Allegro - gdzie leży błąd?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,419 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2015 w C i C++ przez acetylen Nowicjusz (120 p.)
Witam. Mam pewien problem z instalacją biblioteki Allegro 5.0 na C::B 13.12. Otóż dodałem i przekopiowałem to, co było trzeba, podlinkowałem liby tak jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=h3BZTua-SKI ale coś jednak nie działa. Pojawiał się błąd: fatal error: allegro5/allegro.h: No such file or directory.

Kiedy dodałem do "search directories" cały folder z allegro/include to dostawałem błąd, że kompilator nie znajdował pewnego liba: ld.exe||cannot find -lallegro-5.0.10-monolith-mt-debug| <-- oto błąd.

Nie mam siły na kombinowanie, a jest mi potrzebne sprawne działanie tej biblioteki. Czy mógłby mi ktoś wskazać błąd?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2015 przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
A dodałeś też alegro/lib do search directories linkera?

Ogólnie daj screenshoty opcji projektu.
komentarz 3 listopada 2015 przez acetylen Nowicjusz (120 p.)

W linkerze dodałem po prostu nazwy bibliotek, tak jak kazali na filmie. Po dodaniu adresów do search directories nadal nie działa, spróbuje dodac do linkera

komentarz 3 listopada 2015 przez acetylen Nowicjusz (120 p.)
dodałem też lib, oto co otrzymałem:
undefined reference to `__dyn_tls_init_callback'|
komentarz 3 listopada 2015 przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
Trudno powiedzieć, google wszędzie wskazuje na problemy z dev-c++ a nie C::B... jaka to wersja kompilatora, pobrana razem z C::B?
komentarz 3 listopada 2015 przez acetylen Nowicjusz (120 p.)
tak, wersja pobierana oryginalnie (? brakuje mi słowa) no w sensie razem z C::B. Mi też google pokazało, że takie problemy ludzie mają z dev cpp.
komentarz 3 listopada 2015 przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
Pokaż jeszcze raz wszystkie trzy: search directories/compiler, search directories/linker, Linker Settings
komentarz 3 listopada 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

W ścieżce do plików nagłówkowych nie powinno być folderu allegro5 (ty definiujesz folder, w którym kompilator poszuka katalogu podanego w include, a w allegro5 nie ma folderu allegro5).

komentarz 3 listopada 2015 przez acetylen Nowicjusz (120 p.)

chyba wszystko

komentarz 3 listopada 2015 przez acetylen Nowicjusz (120 p.)
usunąłem folder z include, teraz jest #include <allegro.h>

za to dostałem kolejny błąd XD

fatal error: allegro5/base.h: No such file or directory

 

btw jestem pewien, że te wszystkie pliki z allegro.h są w tych katalogach które zlinkowałem w projekcie
komentarz 3 listopada 2015 przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
Tak szczerze to bym zaczął od nowa i pojechał z oficjalnym poradnikiem: https://wiki.allegro.cc/index.php?title=Windows,_Code::Blocks_and_Allegro_5
komentarz 3 listopada 2015 przez acetylen Nowicjusz (120 p.)
edycja 3 listopada 2015 przez acetylen
spróbuję, dziękuję bardzo za pomoc. jutro pewnie dam znać czy to działa.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 523 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2016 w C i C++ przez DODO Bywalec (2,950 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 237 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2015 w C i C++ przez Pixel040 Gaduła (3,100 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 732 wizyt
pytanie zadane 5 września 2018 w C i C++ przez Arduino04 Użytkownik (560 p.)

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,815 komentarzy

62,004 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...