• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mam navbar w html i chcę żeby inne strony go dziedziczyły? Jak to zrobić?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
118 wizyt
pytanie zadane 29 października 2015 w HTML i CSS przez Kaspero Obywatel (1,920 p.)
Mam plik o nazwie base.html i tam miesci się navbar, chcę aby stona o nazwie ston1.html dziedziczyła navbar i zawierała content dla base.html

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
edycja 29 października 2015 przez furas
 
Najlepsza

Użyj PHP/Perl/Ruby/Python/itp. które będą na bieżąco łączyć elementy i wysyłać do przeglądarki. Tak też robią różnego rodzaju Frameworki w tych językach.

Albo stwórz system "generowania statyczych stron HTML", który bedzię z kilku plików tworzyć pełne strony HTML i dopiero tak wygenerowane strony wrzucasz na serwer. Tak postępują systemy wymienione na stronie https://www.staticgen.com/

Samym HTML tego nie załatwisz. 

Kiedyś serwery obsługiwały w plikach HTML komendy SSI i tam była też możliwość importowanie jednego pliku HTML do drugiego ale chyba już żaden serwer tego nie stosuje bo zamiast tego jest PHP/Perl/Ruby/Python/itp., które dają wiecej możliwości.

 

---

ps. w HTML jest <iframe>, który dało by się może wykorzystać ale nie wiem czy ktoś to tak stosuje.

komentarz 29 października 2015 przez Kaspero Obywatel (1,920 p.)
A może coś w javascript albo jquery można zrobić?
komentarz 29 października 2015 przez Comandeer Guru (602,340 p.)
Tak, można Ajaksem, ale IMO zrobienie tego w PHP lub innym języku server-side jest rozwiązaniem o wiele lepszym.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 412 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2020 w OpenGL, Unity przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
–5 głosów
1 odpowiedź 241 wizyt

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...