• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pendrive 16GB

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
407 wizyt
pytanie zadane 27 października 2015 w Offtop przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Może ktoś z was wie, czy frima Goodram i jej pendrivy są godne polecenia? Szukam jakiegoś 16GB do 25zł i w sumie znalazłem właśnie z tej firmy. Niby ma kilka pozytywów, ale większosć z jednego konta. Jakie jest wasze zdanie?

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 27 października 2015 przez Zackan Użytkownik (670 p.)
wybrane 27 października 2015 przez Macek Kolo
 
Najlepsza

Nie radze kupować pendrive poniżej odczytu 80MB/s i zapisu 30MB/s

Radze unikać takich aukcji! Ludzie ten syf kupują bo kierują się tylko pojemnością!


http://allegro.pl/goodram-cube-pendrive-16gb-serce-na-prezent-i4814108621.html                                                  

ODCZYT DO 25MB/s, ZAPIS DO 10MB/s (prędkości maksymalne) Słabe!

http://allegro.pl/pendrive-128-gb-flash-kazda-ilosc-najtaniej-i5548048700.html                                                            Tutaj nawet nie podają!

http://allegro.pl/pendrive-usb-sandisk-cruzer-blade-32gb-wysylka-0zl-i5233070606.html                                          6MB/s zapis 6MB/s odczyt (porażka)


Polecam ci to:                                                                                                                                                    http://allegro.pl/adata-pendrive-usb3-0-32gb-90mb-s-uv150-na-prezent-i4864374620.html

Nie jestem właścicielem tej aukcji!

 

komentarz 27 października 2015 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
czyli dla jasności, Goodram nie jest dobrą firmą by kupić od nich pamięć?
komentarz 27 października 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Posiadam polecany tutaj pendrive firmy adata tylko w pojemności 16gb i jestem zadowolony. Mam kilka sztuk wszystkie wykorzystuje dość intensywnie w pracy.
komentarz 27 października 2015 przez Zackan Użytkownik (670 p.)
Goodram moim zdaniem jest dobrą firmą, tylko gdy będziesz kupował patrz na odczyt i zapis.

Polecam pendrive Adata
+1 głos
odpowiedź 27 października 2015 przez Gliwa88 Użytkownik (960 p.)
Zazwyczaj cena odzwierciedla jakość, wszystkiego. Wiadomo, że nie kupujesz pamięci na całe życie ale chyba warto dołożyć z 15-20 zeta i kopiować bez strachu
0 głosów
odpowiedź 27 października 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Pendrive w tym przedziale cenowym mający 16gb raczej nie będzie za dobry. Będzie standard USB 2.0 i słabe parametry odczytu i zapisu, więc praca na nim będzie powolna i długa. Zdecydowanie lepiej uzbierać większą sumę i kupić szybszy.
komentarz 27 października 2015 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
nie chodzi mi o czas. Mam go dużo :P a pliki przechowywane będą stosunkowo małe. Bardziej mi zależy na tym, by nie tak jak na moim starym penie, przy około 300 zapisach dał za wygraną i umarł :P
komentarz 27 października 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
To kup z mniejszą pojemnością ale lepszej firmy (wiadomo trochę droższy).
0 głosów
odpowiedź 27 października 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Hej, tak jak juz zostało napisane, 16GB pendriv'y za 25, 30 złoty, z całą pewnością nie będą zbyt dobre i nie obawiał bym się jedynie o prędkość kopiowania danych... Najzwyczajniej w świecie, pewnego pięknego dnia może sobie ot tak przestać działać, pamiętam jak kolega kupił dwa lata temu pendriva 8gb w biedronce za jakies grosze, paragon wyrzucil a urządzenie przestało mu działać po paru miesiącach... Nie mówię, że firma Goodram jest kiepską firmą, choć nie używałem jej nigdy, ale 25 złoty jak na 16GB to zdecydowanie za mało...
0 głosów
odpowiedź 27 października 2015 przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
Głównie to jak koledzy podpowiadaja. Kupisz pena 16 gb /25 zł i dla pojemności warto. Ale gdy będziesz kopiować film kilku "gigowy" to zobaczysz że warto jednak kupić te z szybszą wymianą danych. Jeżeli masz w kompie gniazda USB 3.0 (niebieskie) to szukaj pendrive'ow na 3.0. 10 razy szybciej ;)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 217 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2021 w Offtop przez mariuszogorek449 Nowicjusz (170 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 181 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2016 w Offtop przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 3,068 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2015 w Offtop przez Rayden Użytkownik (610 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...