• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dlaczego nie mogę znaleźć procesu blokującego porty 80 i 443?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,025 wizyt
pytanie zadane 26 października 2015 w Offtop przez bartii10 Nowicjusz (200 p.)

Witam, mam problem z Xampp i Apache. Przy próbie uruhcomienia Apache wyskakuje następujący komunikat:

Port 80 in use by "Unable to open process" with PID 888!

Port 443 in use by "Unable to open process" with PID 888!

Dowiedziałem się, że oznacza to iż mam zablokowane porty. Próbowałem znaleźć w cmd (netstat -aon) oraz w programie netagent. Niestety nie znalazłem żadnej aplikacji blokującej te porty. Posiadam windows 8.

Na drugim PC mam winXP i tam Apache działa poprawnie. Internet radiowy.

I tu moje pytanie: 

1. Czy jest możliwe, że nie mam żadnej aplikacji blokującej te porty, a mimo wszystko wyskakują takie komunikaty?

2. Czy jest jakiś inny sposób na znalezienie takiej aplikacji?

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 października 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Nie wiem, ale to pewnie Skype. Wejdź w opcje zaawansowane, połączenia i tam odfajkuj zajmowanie tych portów.
0 głosów
odpowiedź 26 października 2015 przez bartii10 Nowicjusz (200 p.)
Nie mam skypa. Świeży system jest tu zainstalowany i prawie wogóle nie ma aplikacji.
komentarz 26 października 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Na drugi raz, jeśli chcesz odpowiedzieć na czyjąś odpowiedź to użyj komentarza, tak zachowamy porządek :)
komentarz 26 października 2015 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
sprawdź czy nie masz sql-ów zainstalowanych one z tego co pamietam korzystają z tego samego portu co xaamp (Mysql Workbench) jeżeli tego nie instalowałeś to zignoruj ten wpis
komentarz 27 października 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
świeży win 8 ma zainstalowanego skypea, sprawdź to dokładnie.
0 głosów
odpowiedź 26 października 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Sprawdź co wyskoczy po wpisaniu w cmd netstat-a-b
komentarz 26 października 2015 przez bartii10 Nowicjusz (200 p.)
"netstat-a-b" is not recognized as an internal or external commond, operable program or batch file.

Ten windows nie łapie tej komendy :(
komentarz 30 stycznia 2016 przez Mariusz O Mądrala (5,290 p.)
Koledze pewnie chodziło o "netstat -a -b", ważne, żebyś uruchomił to z cmd z uprawnieniami admina.
0 głosów
odpowiedź 26 października 2015 przez KIG Użytkownik (950 p.)
nie lepiej przeinstalować (xampa oczywiście z kopią zapasową danych)
komentarz 26 października 2015 przez bartii10 Nowicjusz (200 p.)
3 razy go instalowałem dzisiaj ;(
komentarz 26 października 2015 przez wanderer Gaduła (3,710 p.)
mialem podobny problem z konfliktem 80 i zainstalowalem starszą wersje xampa i ruszylo, ewentualnie mozesz sobie podmienic w configu 80 na 8080
komentarz 27 października 2015 przez KIG Użytkownik (950 p.)
a masz routrer
0 głosów
odpowiedź 26 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)

W Google ludzie powiadają, że może być cała masa różnych programów, które korzystają z portu 80.

Przykładowo:

  • IIS
  • World Wide Web Publishing service
  • IIS Admin Service
  • SQL Server Reporting services

Ale może dało by się jakoś namierzyć proces po PID ? Nie używam Windows więc sposobów nie znam.

0 głosów
odpowiedź 26 października 2015 przez bartii10 Nowicjusz (200 p.)
Na dzień dzisiejszy nie udało mi się rozdgryźć tajemnicy portów 80 i 443. Po prostu zmieniłem porty w Xampp z 80 na 8080 i z 443 na 44333. Na razie działa, zobaczymy czy będzie miało to jakiś wpływ na pracę. Dziękuję za odpowiedzi.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 182 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2017 w Mikrokontrolery przez Aragedens Obywatel (1,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 339 wizyt

92,588 zapytań

141,439 odpowiedzi

319,688 komentarzy

61,974 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...