• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy są jakieś poradniki o skalowaniu w css ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
161 wizyt
pytanie zadane 25 października 2015 w HTML i CSS przez DariuszH Gaduła (3,100 p.)
Szukam jakichś poradników o skalowaniu strony i ich elementów. Jest gdzieś może to po ludzku wytłumaczone ? A w szczególności skalowanie elementów menu ? :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 25 października 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Naprawdę, użytkowanie wyszukiwarki forumowej boli, i to bardzo... https://forum.pasja-informatyki.pl/43848/rwd-responsywnosc-na-czym-to-polega?show=43848#q43848.

komentarz 25 października 2015 przez DariuszH Gaduła (3,100 p.)
Nie ma tam nic o co mi chodzi :)  Ubzdurałem sobie, że muszę koniecznie to umieć i koniec, nie bacząc na to że jest to niemożliwe :) Dobrze,że jest o skalowaniu całej strony, co szybko załapałem :)

Wydaje mi się, by menu uległo zmniejszeniu (NIE PRZESUNIECIU WZGLĘDEM  INNYCH ELEMENTÓW) po skalowaniu okna przeglądarki ze 100% do np. 45% muszę je wykonać nie na zasadzie <ul><li> tylko w divach :)
komentarz 25 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Nie ma znaczenia czy użyjesz <li> czy <div>. Ważne jakie reguły CSS do nich dodasz.

Jeśli w CSS będziesz rozmiary podawać w procentach (np. width: 100%) to będą się one zmniejszać płynnie wraz ze zmniejszaniem okna. Ale w pewnym momencie elementy mogą być tak małe, że nie będzie dało się z nich korzystać. Dlatego też w RWD zamiast ciągłego zmniejszania elementów przestawia się je tak aby wciąż miały rozsądny rozmiar.
komentarz 25 października 2015 przez DariuszH Gaduła (3,100 p.)
coś tam pomogła zamiana na procenty :) Elementy nie szaleją, ale są w stałym miejscu. Wysyłam Ci kod. Może coś mnie oświecisz :)

             <ul id="menu">
  <li><a href="/html/default.asp">O MNIE</a></li>
  <li><a href="/css/default.asp">AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA NAUKI</a></li>
  <li><a href="/js/default.asp">ASTRONOMIA</a></li>
  <li><a href="/php/default.asp">PRZYRODA</a></li>
  <li><a href="/html/default.asp">PODSTAWY ASTRONOMII</a></li>
  <li><a href="/css/default.asp">AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA NAUKI</a></li>
  <li><a href="/js/default.asp">GALERIA</a></li>
  <li><a href="/js/default.asp">CIEKAWOSTKI</a></li>
  <li><a href="/php/default.asp">KONTAKT</a></li>   
  </ul>

 

css3

ul#menu {
    
    width:100%;
    
    padding: 0;
    padding-left:1%;
}

ul#menu li {
    display: inline;
    
}

ul#menu li a {
    background-color: black;
    color: white;
    padding: 0.4% 1%;
    text-decoration: none;
    
}

ul#menu li a:hover {
    background-color:#1589FF;
}

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 552 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2020 w C i C++ przez Ururka Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 527 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2017 w HTML i CSS przez DariuszH Gaduła (3,100 p.)

92,620 zapytań

141,473 odpowiedzi

319,812 komentarzy

62,003 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...