• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca w dużych korporacjach

Object Storage Arubacloud
+9 głosów
1,086 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MaGie Użytkownik (800 p.)
Cześć! :)

Jestem na I roku Matematyki na PG. Na studiach mam C++. Prowadzi go świetny człowiek, ale kiepski nauczyciel. Chciałabym jednak w przyszłości zajmować się tworzeniem stron internetowych. Zaczęłam się uczyć HTML&CSS-a z książki: "HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW" Jona Duckett. W planach mam też naukę JavaScript i jQuery.

Tak z grubsza.

A teraz pytanie.

Po cichu marzę o tym, żeby pracować w dużej firmie, takiej jak: Facebook, Google, Microsoft.

Pytanie: (Może głupie) Jak się tam pracuje? (Nie wiem, może sam tam pracujesz lub masz znajomych, którzy tam pracują i jesteś w stanie mi coś na ten temat powiedzieć.)

Interesuje mnie wszystko.

Zapraszam także do dyskusji osoby, które mają podobne marzenie do mnie.

:)

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Kumpel ma brata w IBM, przez pierwsze 2-3 lata praca za kiepską stawkę, potem jest lepiej, problem w tym, że w kopro trzeba  mieć nerwy,  po prostu stres i ciągłe napięcie, terminy wyżerają człowieka. Nie dla każdego robota.
komentarz 11 kwietnia 2015 przez Wally Bywalec (2,840 p.)
Mógłbyś rozwinąć? Jakie ma stanowisko, co robi, w jakim języku programuje o ile programuje?
komentarz 11 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Programista c++, programuje od kilku lat teraz już.  Aż tak głęboko się nie dopytywałem, w każdym razie kopro wyniszcza. Jak największe zyski jak najmniejszym kosztem- nawet profesorowie nam to mówili.  Plus taki, że mozna szybko się poduczyć wielu rzeczy a potem ewentualnie zmienić robotę na coś mniej stresującego.
komentarz 11 kwietnia 2015 przez Bartosz Płóciennik Dyskutant (8,510 p.)
i wiele osób w sumie tak robi popracuje kilka lat w korpo aby się nauczyć dobrze wszystkiego a później otwiera własną firmę i na własny koszt jedzie ;-)
+2 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Kamil_S Obywatel (1,310 p.)
Witam,
Mam teraz szkolenie w firmie DataArt - to nie jest korporacja. Zajmują się outsuorcingiem :-). Mieliśmy prezentacje na temat tego jakie są struktury w firmach o różnych profilach. Typ koroporacyjny to terminy - są wszędzie, ale w takim miejscu pracy będzie to główny motor napędowy. Koroporacja to także duże naciski - oni nie są zorientowani na człowieku. Zauważ jaką posiadają infrastrukturę i ile oddziałów mają :-). To tak jakbyś miała masę kolokwiów i do żadnego nie była byś w pełni przygotowana - a nauki został tylko tydzień :-). Co byś wtedy zrobiła ? Prawdopodobnie uczyła się wszystkiego ogólnie - mało wnikliwie :-). Może byś chciała, ale nie miała byś możliwości. Oni być może by chcieli też skupić się na ludziach, ale nie mają zwyczajnie możliwości ( pomijam tutaj te centralne szczeble i siedziby - które są zawsze pokazywne, ale pewnie jest i ta druga strona medalu jak sądzę). Podsumowując krótko. Jeżeli lubisz programować i wytrwale pracujesz, to poradzisz sobie i w korporacji i w każdym innym miejscu :-). Taryfy ulgowej nie dostaniesz nigdzie :-). Więc wszystko co pozostaje, to pracować ciężko, dokonać wyboru i liczyć się z jego konsekwencjami. Plusy i minusy ma wszystko -  niezaprzeczalnie :-). Powodzenia Ci życzę i zdania kolokwiów się zbliżającyh, bo zapewne niedługo połowa semestru :P.
+2 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez Kicany Gaduła (3,220 p.)
Marzenie to było jak zaczynałem zabawę z IT wtedy Google, Microsoft (nawet poznałem paru ludzi którzy pracują aktualnie), Mozilla itp.
Marzenie to jakoś przepadło gdy zacząłem pracować sam rozmyślać nad projektami, rozmawiać z ludźmi z branży, współpracować.
Przez co zamiast pracować w jakiejś korpo wybrałem drogę stworzenia czegoś własnego, tzw. pracy na własny rachunek.

Dalej co do korpo każda korporacja ma swoje plusy i minusy nie można ich wszystkich zazbytnio sklasyfikować razem.
Gdyż każda korpo posiada jakieś plusy i minusy.
Każda ma inny stosunek do pracownika do plusów zaliczałbym:
Popularne teraz benefity dawane w postaci karnetów na basen itp.
Pokoje gier które dają w pewnym sensie uciec od tego wszyskiego bynajmniej na chwilę i odpocząć.
Praca w zespole.

Do minusów:
Zbliżający się deadline jest to sprawa która dotyczy chyba każdej osoby wtedy trzeba podnosić obroty i pracować niekiedy nie na 100 tylko 1000 %.

Oczywiście istnieje więcej plusów i minusów podane te są które aktualnie przyszły mi do głowy.
Co do widełek (stawek) to jest bardzo zróżnicowane i zależy to w głównej mierze od statusu firmy / korporacji jak i wiedzy / doświadczenia kandydata na dane stanowisko.
+1 głos
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Kimi Bywalec (2,050 p.)
Z tego co słyszałem. Google gnoji pracowników przynajmniej tych na niskich sczeblach.
0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Ciągle słyszę od każdego, że korpo odmóżdża i jest w tym trochę racji.
Pod naporem presji i terminów, człowiek zaczyna robić wszystko machinalnie.
Choć na start jest ok, bo nie wymagają aż takiego doświadczenia jak inne mniejsze firmy
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Na pewno trzeba mieć mocne nerwy, jak robisz we freelancingu to ciężko się przestawić. Poza Tym trzymam za Ciebie kciuki bo kobiety programiści to skarby.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 233 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 573 wizyt

92,621 zapytań

141,477 odpowiedzi

319,817 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...