• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co mógłbym poprawić/zmienić w tym div'ie?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
265 wizyt
pytanie zadane 15 października 2015 w HTML i CSS przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Dobry wieczór.

Chciałbym poprawić wygląd div'a który zawiera informacje o temacie, wygląda prosto, zbyt prosto. Prosiłbym o rady jak polepszyć te okno:

http://zapodaj.net/67f81ba3c557c.png.html - Lepsza jakość.

Jeśli uważasz że jest ok, a tylko ja przesadzam, iż okno jest zbyt proste, proszę, daj znać.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 października 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
wybrane 16 października 2015 przez HaKIM
 
Najlepsza
  • Dałbym stały padding [zdjęcie ma inny oraz tekst inny padding. Dałbym 10 / 20px]
  • Usunąłbym box-shadow z zdjęcia oraz dałbym float: left tak aby tekst mógł być obok zdjęcia [Jeżeli zdjęcie nie jest na pełną szerokość to dlaczego masz tracić miejsce]
  • Zmieniłbym kolor tekstu #555 / #888
  • Usunąłbym padding oraz margines pomiędzy "Kategoria" i "Autor" oraz zmniejszyłbym czcionke do 8px. Nie są to informacje, które czyta użytkownik, który chce po prostu przeczytać artykuł
  • "Przycisk oceń"? Nie lepiej dać od razu dać możliwość użytkownikowi ocenić artykuł? 
komentarz 15 października 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Dobre rady, już sprawdzam jak to wygląda. Dam Ci wynik jak skończę.
komentarz 15 października 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Po zmianach:

http://zapodaj.net/2f0fdd2bcdb51.png.html

Jak na moje to z cieniem wygląda lepiej, wyróżnia się i nadaje kolorów.

http://zapodaj.net/483a37273da24.png.html

Co do przycisku oceń to masz rację, zaraz to zmienię, ale to troszeczkę więcej roboty niż zmiany czcionki. ;)

Jeszcze ulepsze tytuł, wygląd, ale to zaraz.
komentarz 16 października 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Według mnie lepiej wygląda bez cienia. Ale jest to już kwestia gustu.

Dodałbym jeszcze text-align: justify

Proponuje dodać coś po bokach np. reklamy i będzie to ładnie wyglądało.
komentarz 16 października 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

 Z tym justify to bym się nie zgodził. Lepiej wygląda jako center. - To jak naga kobitka w pończochach, no niby ma piękne nóżki, ale z tymi pończochami, dla takich fetyszystów jak ja, wygląda bardziej sexi. A w skrócie, justfy to taki brzydki blok.

http://zapodaj.net/5ffb9b2e42870.png.html - To chyba znowu wina gustu.

Pan woli takie:

A ja takie:

Miłej nocy i dziękuję za rady. :)

komentarz 16 października 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Tak btw. szkoda że nie można osiągnać za pomocą text-align: efektu jakim jest:

To taka babka, ni w pończochach ni bez... W skarpetkach. ^^

komentarz 16 października 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
xD Zgadzam się. Ale justify ma bliżej do tego co pokazałeś, niż center.
komentarz 16 października 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Wiem, ale ten blok to nie dla mnie. Jakbym strone miał wypuszczać, w morze internetu, to wtedy dałbym justufy, dla polepszenia czytania. A tak mogę się w samotności podniecać pończochami na div'ie. :)
+1 głos
odpowiedź 15 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Zmnieszył bym szerokośc tekstu np. do szerokości zdjęcia bo inaczej oko gubi się i ma problem ze znalezieniek początku kolejnej linii tekstu (i dlatego w papierowych gazetach od wieków stosuje się podział na kolumny).
komentarz 15 października 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Lepiej?

Z text:align: center;

 

Z text-align: justify;

Trza jeszcze wyśrodkować kategorie, autora itd, wiem. :)

komentarz 16 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
Z text-align: justify wygląda nieźle. Może bym tekst zwęził do szerokości zdjęcia albo odrobinę powiększył odstępny między liniami. Kategorie, autora i przycisk to pewnie bym popróbował centralnie lub wyrównane do lewej lub prawej strony głownego tekstu aby przekonać się co lepiej wygląda.

Teraz można zacząć się przyglądać innym stronom aby zobaczyć jakie one stosują wielkości czcionek, odstępy między wierszami, wyrównywania stopek - oceniając też czy tamte strony wydają się łatwe w czytaniu, znajdywaniu kolejnych paragrafów tekstu. Można też zwrócić uwagę czy przy podziale długiego tekstu na oddzielone paragrafy nie czyta się go lepiej, bez uczucia, że tak dużo zostało do przeczytania.
0 głosów
odpowiedź 15 października 2015 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Ja bym moze tylko zmienil tlo. Nie dodawalbym wiekszej ilosci pierdolek, bo teraz tak naprawde wiekszosc stron dazy do mininalizmu i dodawanie niepotrzebnych elementow mija sie z celem.
komentarz 15 października 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

 Prosiłbym o szczegóły, na jaki kolor zmienić tło. Ogólnie to bardziej mi zależy na tym, aby ktoś mnie nakierował czy takie ustawienie jest dobre.

 Może lepiej wyśrodkować napis

Kategoria: Lorem ipsum

jak i

Autor: Dolor Sit Amet III, a może lepiej gdyby dać tekst po prawej i zwiększyć font, wiesz, takie rzeczy. :)

0 głosów
odpowiedź 16 października 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Hej, 

ogranicz text, dodaj cień dla największego diva polecam box-shadow: 0px 0px 6px 4px rgba(0, 0, 0, 0.87);

Pobaw się czcionkami, pamiętaj wszystkiego jedną czcionką się nie pisze :)  

Jeżeli chodzi o jako taki wygląd to możesz trochę tego znaleźć na moim profilu Codepen 

Możesz np dodać poziome linie tak jak tutaj: http://codepen.io/PatrykTal/pen/EVwPpJ

 

:) 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 618 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 338 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2022 w HTML i CSS przez ShadoWs Bywalec (2,800 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 211 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2017 w HTML i CSS przez yato_ Początkujący (350 p.)

92,631 zapytań

141,498 odpowiedzi

319,869 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...