• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zawieszanie się komputera.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
451 wizyt
pytanie zadane 5 października 2015 w Offtop przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
zamknięte 6 października 2015 przez Scyzio

Witam od jakiegoś czasu gdy gram w gry naglę monitor robi się czarny i dźwięk ginie ,a komputer dalej jest włączony surprise.Dopiero reset pomaga.

Winą na pewno nie jest przegrzewający się komputer bo temperatury ,są w  porządku .

Wirusy też raczej nie bo skanowałem Esetem płatnym i nic nie wykryło.

Ostatnimi czasy mam problem z elektrycznością w domu i w części gdzie mam komputer nie ma prądu dlatego przeciągnełem przedłużacz z gniazdka w innym pokoju.Ogólnie przedłużacz żadnych awarii nie ma ,ale może nie dostarcza wystarczającego napięcia?(zielony)

Karta graficzna:Geforce  GTX 550

 

komentarz zamknięcia: Rozwiazane: Dziwne,nagłe skoki temperatury na karcie graficznej mimo że zawsze miała bardzo mało stopni

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 października 2015 przez WWOTEX Mądrala (6,200 p.)
Może to być spowodowane zbyt małą wydajnością procesora, grafiki, ewentualnie czegoś jeszcze, wszystko zależy od gier w jakie grasz.... jak bardzo są wymagające. Radzę pograć w tę grę jeszcze raz i PRZED WŁĄCZENIEM gry włączyć program monitorujący wszelkie hardware'y ;) (np. MSI Afterburner) i pograć tak z 5 minut i wyłączyć grę i sprawdzić jak się przez te 5 minut sprawowały GPU, CPU, RAM ( to znaczy sprawdź temperatury i jak duża ich część jest używana podczas gry), a możesz tam chyba też sprawdzać napięcie na karcie graficznej podajżę i jeśli np. napięcie będzie stałe ( taka prawie idealna prosta ) to znaczy że zasilacz sobie daje radę... myślę, że to będzie na początek dobra diagnoza.... powodzenia ;)
komentarz 5 października 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
edycja 5 października 2015 przez Scyzio
Zapomniałem dodać ,że przedtem wszystko smigało dobrze ,gier nie zmieniłem sprzętu też ;D. Jest możliwość sprawdzenia napięcia z poziomu komputera? Nie mam przyżadu aby zmierzyć napięcie. Także nie mogę sprawdzić jak się sprawowały podzespoły bo teraz komputer przy ladowaniu gry sie zwiesza albo po minucie gry. Okolo tydzien temu zdazalo sie to sporadycznie raz na dzien może (przy kilku-kilkunasto godzinnym graniu) teraz nawet gry nie odpale.
Dodam jeszcze że w grze nie mam żadnych zwiech ,spadków fps poprostu z nikąd robi się czarny ekran w najbardziej niespodziewanym momęcie.
komentarz 5 października 2015 przez WWOTEX Mądrala (6,200 p.)
to może faktycznie wirus.... przeskanuj pc programem ' Malwarebytes Anti-Malware '
...
Da się sprawdzić i napięcie GPU i temperatury i poziom wykorzystania podzespołów za pomocą MSI Afterburner... polecam | jest o nim dużo w internecie, musisz ustaalić co chcesz monitorować a potem po prostu zostawiasz otwarty i włączasz grę
komentarz 5 października 2015 przez WWOTEX Mądrala (6,200 p.)
najprawdopodobniej to jakieś przegrzanie się czegoś albo niewydajność... w ogóle
1. Zawsze jak coś takiego się dzieje z PC to otwierasz go i czyścisz wiatraki, płytki, dyski, zasilacz, kable i inne takie.... pozdejmuj RAM i GPU z płyty głównej i poczyść im złącza na płycie, podobno można użyć sprężonego powietrza...
2. Potem sprawdziłbym te napięcie GPU, temperatury i wydajność
3. wirusy ewentualnie,
4. możesz spróbować podłączyć do kompa inny dysk z zainstalowanym windowsem i grą i na nim odpalić... ewentualnie na jakiejś partycji swojego dysku zainstalować windowsa i grę i sprawdzić jak będzie.... bo jeśli tam też będzie się zacinać to wina hardware'u a nie wirusów
0 głosów
odpowiedź 5 października 2015 przez pierep94 Bywalec (2,720 p.)
Jak ktoś niżej odpowiedział: przeczyść kompa przede wszystkim. Łącznie z wymianą pasty termoprzewodzącej (tylko cieniutką warstewką, nie pakuj tam nie wiadomo ile). Ogólnie jeśli prąd wyłączał Ci się w czasie pracy, to dla niego nie za dobrze. Tak samo, jeśli w to gniazdko (i ogólnie obwód w tym pokoju z którego ciągniesz przedłużacz) jest wpiętych za dużo sprzętów. Może się zdarzyć, że prąd który płynie nie jest w stanie wystarczająco obdzielić wszystkich urządzeń. Napięcie się nie zmieni (chyba że przedłużacz jest baaaaaardzo długi), ale amperaż już może - warto sprawdzić takie rzeczy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 272 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,224 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 161 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez teemo Nowicjusz (160 p.)

92,628 zapytań

141,490 odpowiedzi

319,861 komentarzy

62,010 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...