• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wysokie tempertatury CPU

Object Storage Arubacloud
0 głosów
211 wizyt
pytanie zadane 12 września 2015 w Offtop przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
zamknięte 5 października 2015 przez Scyzio
Cześć mam problem procek mi się grzeje ma 90+ w spoczynku po 20min zwykłego używania się wyłacza.

Niedawno komputer był u informatyka wymienił wiatraczek bo stary się popsuł ,wyczyścił komputer z kurzu i nałożył paste przez około 3tygodnie było wszystko ok ,ale teraz temperatury są jeszcze większe niż przedtem.Jaki może być powód takich tempertaur?Czy może być to zasilacz?
Screen z HwMonitor.

http://i.imgur.com/SetMDKc.png   w biosie też sprawdzałem i temperatura jest taka sama ;/.
komentarz zamknięcia: Rozwiązałem problem.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Może być to wina taniej pasty termoprzewodzącej lub złego chłodzenia (radiator i wentylator). Prawdopodobne jest także to, że masz feralny egzemplarz procesora. Pytanie: ile lat ma ten procesor i jakie masz chłodzenie?
komentarz 12 września 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
edycja 12 września 2015 przez Scyzio
Procesor ma prawie 4 lata , rodzaj chłodzenia nazywa się boxowanie bodajże.(totanie zielelony) tak wygląda http://techreport.com/r.x/phenom-ii-x4-955/stock-hsf.jpg .

Procesor ma 3,4GHz więc nie jest to jakieś gówno ,ale mam wrażenie że chłodzenie jest do niczego i nie sądze żeby to była wina pasty
komentarz 12 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Sprawdź, czy ci pasta nie wysła. Jeśli jest sucha/spalona, to radzę wymienić pastę na jakąś droższą/lepszą. Jeśli i to nie zadziała, to chyba tylko pozostaje wymiana procesora.

A jak wygląda obciążenie procesora/pamięci podczas spoczynku? Może sam system/jakieś procesy go ogrzewają do czerwoności? smiley

komentarz 12 września 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
http://i.imgur.com/zWq0k5t.png  Wydaje mi się że użycie jest normalne.Screen jest przy właczonej przegladarce i kliku podstawowych programach
komentarz 12 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Rzeczywiście, czyli to nie jest wina zbyt dużego obciążenia. Jak już mówiłem: może to być wadliwe chłodzenie lub sam procesor nadaje się do kosza. Sprawdź pastę i także, czy procesor nie ma uszkodzeń mechanicznych, czyli jakiś dziurek, otarć, zgięć, wypukłości itp.
0 głosów
odpowiedź 12 września 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Ja bym na początku sprawdził jednak jeszcze dwoma innymi programami, potem  sprawdził czy czujniki nie są walnięte-tutaj bardzo prawdopodobne. Sprawdź dociśnięcie podstawki radiatora do procesora- źle założone i kipic będzie.

przy 100C w idle  to  przy obciązeniu jakieś 120 ?  sprawdź max temp dla swojego procesora, powinien się wyłączyć przy przekroczeniu granicy krytycznej.
komentarz 12 września 2015 przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
Sprawdziłem i ma 65 przy okazji zauważyłem że wiele osób z tym procesorem ma problem z wysokimi temperaturami przykład:

https://www.youtube.com/watch?v=sWrrqJkHuAw

W jaki sposób moge sprawdzić czy czujniki działaja poprawnie?
komentarz 12 września 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Sprawdź jeszcze w biosie jaką masz temepraturę procesora.  Stawiam na walnięty czujnik, bo przy 100 % w idle  by dawno  się wyłączył i przez kilka minut nie pozwolił uruchomić aż ostygnie.
0 głosów
odpowiedź 12 września 2015 przez Headhunter Gaduła (4,450 p.)
Miałem kiedyś podobny problem u mnie zawiniło jakieś złośliwe oprogramowanie które robiło z procesorem co chciało. Sprawdź to.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 134 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 275 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2017 w Offtop przez misiek90 Użytkownik (730 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 172 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2016 w SQL, bazy danych przez Szymon Lisowiec Mądrala (7,150 p.)

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,844 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...