• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Język Niskiego a wysokiego poziomu

Object Storage Arubacloud
–1 głos
148 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia w Inne języki przez Mist Użytkownik (610 p.)
Witam,zastanowiła  mnie pewna rzecz mianowicie z przykładu asemblera zadałem sobie pewne pytanie mianowicie czym różny się język programowania niskiego poziomu a wysokiego wpadłem na pomysł że języki wysokiego poziomu to łatwe a te niższego to trudne jak asembler gdzie już trudniej jest coś zrobić niż w np c++ ale za to można robić tam rzeczy których nie można w c++

Reasumując moje pytanie brzmi czy moj tok myślenia jest dobry ?
komentarz 18 kwietnia przez Iei Obywatel (1,950 p.)
Języki niskiego poziomu to po prostu niepotrzebne zawracanie sobie głowy. Większość rzeczy można spokojnie napisać w Pythonie, Ruby czy nawet Scratchu. Jeśli potrzebujesz pisać coś w języku niskiego poziomu, to zapewne tylko dlatego że kazali ci na studiach ;)
komentarz 18 kwietnia przez Mist Użytkownik (610 p.)
Witaj ,nie wybacz ale nie interesuje mnie to dlatego że interesuje mnie programowanie więc masz rację że można łatwo to napisać w pythonie ale zainteresowało mnie to a po kolejne to pytanie dlaczego określa się języki wyższego i niższego poziomu
komentarz 18 kwietnia przez Iei Obywatel (1,950 p.)
W skrócie mówiąc, w językach niskiego poziomu masz większy wpływ na szybkość programu
komentarz 18 kwietnia przez Mist Użytkownik (610 p.)
Tak tego już się domyśliłem
1
komentarz 18 kwietnia przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@Iei, 

Języki niskiego poziomu to po prostu niepotrzebne zawracanie sobie głowy. Większość rzeczy można spokojnie napisać w Pythonie, Ruby czy nawet Scratchu.

O ile jesteś ignorantem. Większość, nie oznacza wszystkie. Wymienione narzędzia: wolne, utrzymywane tylko ze względu na RoR, używane w szkolnictwie. 

Jeśli potrzebujesz pisać coś w języku niskiego poziomu, to zapewne tylko dlatego że kazali ci na studiach ;)

Albo masz wymaganie, które wymaga spełnienia kryteriów "low latency" czyli znakomita większość używanych rzeczy na świecie. 

komentarz 18 kwietnia przez Iei Obywatel (1,950 p.)
@tkz jakim znowu ignorantem? Odrobina logicznego myślenia. Do każdej najprostszej aplikacji będziesz używał C albo Rusta, tracąc mnóstwo czasu?

 

Wymieniłeś wady wymienionych przeze mnie języków, zapominając o co najmniej takiej samej ilości zalet.
komentarz 18 kwietnia przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

To, że możesz wszędzie dojechać samochodem osobowym, nie oznacza, że inne są zbędne. Pierwsze zdanie jakie uformowałeś odebrałem jako brak wiedzy. 

Zależy jak określisz najprostszą aplikację. Zależy ile będzie utrzymywana, jakie cele ma spełnić. 

Wymieniłeś wady wymienionych przeze mnie języków, zapominając o co najmniej takiej samej ilości zalet.

God point, ale zaleta zależy od okoliczności. Jeżeli szukasz narzędzia do PoC, to spoko, jeżeli ma wykiełkować z tego rozwiązanie, to szkoda czasu moim zdaniem. 

komentarz 18 kwietnia przez Mist Użytkownik (610 p.)

Witam,ci za kłótnia winkszczerze moim zdaniem języki niskiego poziomu są tak samo potrzebne jak wysokiego a moim zdaniem nawet bardziej . oczywiście to tylko moja opinia i reasumując każdą rzecz ma wady i zalety

1
komentarz 18 kwietnia przez Comandeer Guru (601,890 p.)

@tkz, szkoda czasu na Pythona?

komentarz 18 kwietnia przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
To zależy, chyba jak zawsze. Kwestia jaki problem rozwiązujesz i jaka jest przyszłość tego co robisz.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 18 kwietnia przez Panelinio Gaduła (4,630 p.)
wybrane 18 kwietnia przez Mist
 
Najlepsza

Na przyszłość mógłbyś pisać mniej chaotycznie? Bo aby rozszyfrować Twoje pytanie potrzeba tybetańskiego spokoju

A do rzeczy:
Języki niskopoziomowe są wykorzystywane do bliższej komunikacji z procesorem - dzięki czemu mamy dostęp do takich podstawowych operacji. Zaliczamy tutaj właśnie Assemblera.
Języki wysokopoziomowe to takie wykorzystywane trochę dalej od samego procesora - są wcześniej kompilowane. Mają co prawda większą złożoność, ale są bardziej user friendly. Możemy je spotkać przy tworzeniu stronek.

A to co jest trudne czy łatwe to wiesz - temat względny. Dla kogoś CSS to katorga i diabeł wcielony, a dla innego Assembler to czysta rozrywka. Ale ze względu na większy wkład czy zaawansowanie można powiedzieć, że te niższe języki są jako tako trudniejsze

komentarz 18 kwietnia przez Mist Użytkownik (610 p.)
Witam,okej dziękuję naprawdę pomogles już rozumiem i postaram się pisać mniej chaotycznie

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 146 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 174 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,077 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2019 w Java przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)

92,594 zapytań

141,443 odpowiedzi

319,714 komentarzy

61,980 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...