• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wątek z radami dla osób, które utknęły w tzw. tutorial hell

Object Storage Arubacloud
+1 głos
193 wizyt
pytanie zadane 24 lutego w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)
Ten wątek jest dla osób, które utknęły w tzw. piekle tutoriali (ang. tutorial hell). Dla tych, którzy nie kojarzą tego terminu, jest to moment kiedy utkniecie na przerabianiu samouczków, kursów, książek. Proszę dawać rady jak wyjść z tego, jak wy wyszliście z tego błędnego koła, w jaki sposób w ogóle przerabialibyście samouczki, będąc na miejscu osób początkujących. Zachęcam forumowiczów do dyskusji na ten temat. Myślę, że wielu osobom może się ten wątek przydać.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 lutego przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Na to jest bardzo proste rozwiązanie, też ja nigdy takiego czegoś nie miałem i jakoś nie słyszałem, żeby ktoś tego doświadczał, jeśli masz taki problem, to oznacza, że nie realizujesz "czegoś" tylko realizujesz TUTORIALE.

Jeśli zacząłbyś robić samodzielnie swój projekt w oparciu o tutoriale, to zmienia postać rzeczy. W ten sposób dobierasz to czego potrzebujesz. Np. dodajesz do aplikacji - procesy logowania i autoryzacji, to szukasz dokumentacji + filmów etc żeby się tego nauczyć i zaimplementować, potem dalej dokładasz kolejne klocki do projektu, a może jakieś fajne filtrowanie? Może jakieś inne bazy danych, optymalizacje i na tej podstawie szukasz treści, informacji, porad.

Oglądając i kopiując "przerabiając tzw" tutoriale mało czego się nauczysz, jedynie co, to sprawia ci złudne "wrażenie" że coś robisz, uczysz się etc. a tak naprawdę jakbyś nagle miał coś samemu zrobić (hipotetycznie jakby nagle internetu nie było), to nie jesteś wstanie.
0 głosów
odpowiedź 24 lutego przez teXeq Nowicjusz (140 p.)
Po prostu na początku poznałem podstawy, czyli np. funkcje, pętle, klasy itd. i zacząłem robić własne projekty. Własne to znaczy jeśli chodzi o strony internetowe to odwzorowywałem inne strony ale po mojemu, przez co ciągle ćwiczyłem moje umiejętności. Jeśli czegoś nie wiedziałem to googlowałem i starałem się zrozumieć o co chodzi, jak to sie robi itp.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,421 wizyt
+10 głosów
14 odpowiedzi 2,606 wizyt

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...