• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gry do nauki medycyny

Object Storage Arubacloud
0 głosów
62 wizyt
pytanie zadane 3 lutego w Offtop przez Andrzej Hnatiuk Początkujący (350 p.)
Cześć,

Mam zerowe pojęcie o tworzeniu gier.

Od jakiegoś czasu mam w głowie pomysły, aby zrobić gry do nauki medycyny.

1. Chciałbym zrobić grę, która byłaby podobna do "Paper, please" tylko byłby lekarz i przychodzący pacjenci, i zamiast tych paszportów i pieczątek, to dokumentacja medyczna i wyniki morfologii krwi i potem lekarz ma do wyboru albo zlecić dodatkowe badania i potem ten pacjent przychodzi na następny dzień, albo leczenie. Podobnie jak w "Paper, please" jak decyzja będzie prawidłowa to nagroda, a jak błędna to kara. Po wstępnym reaserchu znalazłem poradniki, że goście robili podobną grę w unity, dlatego pomyślałem, żeby zacząć od tego programu. Niestety poradniki jakie znalazłem polegały na tworzeniu gry, gdzie jakaś postać się porusza, a ja szukam poradnika, jak zrobić grę, bardziej point and click, ale żeby decyzję były zapisywane i potem sprawdzane, czy są dobre, czy złe. Znalazłem też video gdzie gościu robił podobną grę do "Paper, please" ale bardzo skrótowo, a mi trzeba taki poradnik aby było od podstaw. Może ktoś ma link do poradnika, gdzie jest opisywane jak krok po kroku zrobić tego typu grę. Albo może ktoś wie, jak nazywa się ten system gdzie na przykład wyświetla się kilka opcji do wyboru i potem jak klikniemy na właściwą to jest jedna reakcja, a jak na błędną to inna? Może jest inny program bardziej odpowiedni to zrobienia tego typu gry?

2. Inną grą są gry milionerzy, postaw na milion, jeden z dziesięciu, awantura o kasę itd. tylko pytania z tematyki medycznej. Może ktoś ma link do poradnika jak zrobić tego typu gry krok po kroku. Czy unity będzie odpowiednim programem?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

–5 głosów
3 odpowiedzi 532 wizyt
pytanie zadane 19 września 2015 w C i C++ przez Porky Obywatel (1,190 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 442 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2019 w Ogłoszenia, zlecenia przez Xrm Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 10,460 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez Patryk Kirszenstein Bywalec (2,400 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...