• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Braki w wiedzy programistycznej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
182 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Piotrek2713 Mądrala (5,380 p.)
Good Afternoon :) Mam taki problem w związku z nauką programowania webowego. Ostatnio zauważyłem, że mam duże braki w wiedzy szczególnie w html i css. Gdy zajrzałem do kodu mojego bloga stworzonego na wordpressie zauważyłem nieznany mi znacznik "figure" i jakby tego było mało to właściwość atrybutu style "ratio: 2/3" (coś podobnego), którego też nie znałem. Poza tym gdy chciałem aby chat gpt od binga wygenerował dla mnie formularz logowania (chciałem zobaczyć co ciekawego "wypluje"), okazało się, że tam było tyle styli i znaczzników, których nie praktykowałem i to tylko w formularzu logowania. W porównaniu do mnie to kod był by ze 3 razy krótszy i nie wyglądałoby to ciekawie. Co na to poradzić? Jakie działania podjąć, aby uzupełnić wiedzę głównie z html i css, ale także z js, chociaż tu nie ma tak sporego problemu bo jestem taki "średniopoczątkujący".

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 17 stycznia przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
wybrane 17 stycznia przez Piotrek2713
 
Najlepsza
Programowanie to nie jest konkurs wiedzy i nikt nie oczekuje, że będziesz znał wszystko, a tylko, że sobie poradzisz z pomocą internetu jak zobaczysz coś nowego.

Np. ktoś zaprojektuje w figmie jakiś wygląd i będziesz miał taki zrobić. To jakich użyjesz do tego narzędzi i metod jest mniej istotne (o ile będzie się to dało debugować i modyfikować)

Jeżeli będziesz naprawiał czyiś kod to podobnie. Zobaczysz coś nowego to sobie sprawdzisz w internecie i już kolejnym razem będziesz wiedział.

Jak uzupełnić wiedzę? Ja być polecał pisać własne projekty w czymś bardziej nastawionym na pracę w firmie np. react + styled components do stylowania.
+3 głosów
odpowiedź 17 stycznia przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,400 p.)
Właśnie tak: natrafiłeś, czytając cudzy kod, na nieznany znacznik/rozwiązanie - analizujesz je i szukasz w internecie/na forach opisu i zastosowań. I oczywiście robisz do bólu swoje projekty, następnie je poprawiasz zgodnie ze zdobywanymi umiejętnościami. Podpatrujesz ciekawe rozwiązania i analizujesz kod.
komentarz 17 stycznia przez Piotrek2713 Mądrala (5,380 p.)
Powiem szczerze, że mi pomogłeś, ponieważ nigdy nie patrzyłem na to z tej strony. Mam tu głównie na myśli analizę i robienie projektów "do bólu"
1
komentarz 17 stycznia przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,400 p.)
Cieszę się, ze mogłem pomóc, proza życia kodera.

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 677 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 413 wizyt
+9 głosów
5 odpowiedzi 680 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BitCash Początkujący (300 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,662 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...