• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Chat gpt opinie

Object Storage Arubacloud
+1 głos
261 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia w Offtop przez Iei Obywatel (1,950 p.)
Jakie macie zdanie na temat chatu gpt, nie tylko w kontekście informatyki, ale też innych informacji, które on udziela?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 stycznia przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
wybrane 9 stycznia przez Iei
 
Najlepsza
mam pozytywne zdanie na temat ChatGPT (tzn nie może samego Chatu, ale i ogólnie Large Language Models (LLM)).

Moim zdaniem są one fascynującym krokiem naprzód w dziedzinie sztucznej inteligencji. Mogą one dostarczać nie tylko rozwiązania w kontekście informatyki, ale także w różnych dziedzinach, takich jak medycyna czy inne obszary, gdzie wymagane jest przetwarzanie dużych ilości informacji.

Co do przyszłości, twierdze,, że LLM są aktualnie kluczowe i AI jest tematem, którym nawet należy się interesować.
Ich dynamiczny rozwój wpływa na różne aspekty naszego życia, a Compailoty do programowania są kolejnym dowodem na to, jak te modele mogą być wykorzystywane w praktyce - i znacznie przyspieszać pracę, co za czym idzie zredukować ilość osób i czasu potrzebnego na tworzenie kodu, produktu itp.
 

Więc rozwój narzędzi i technologii opartych na sztucznej inteligencji może zmienić sposób, w jaki pracujemy jako programiści, dzięki temu także  pewne aspekty kodowania, dojścia do odnalezienia rozwiązań w problemach medycznych, biznesowych, naukowych,  stają się bardziej powszechne.

 Z drugiej strony ja sam uważam, że rola programisty nie zniknie - ale zmieni postać i to w jaki sposób programista wykonuje swoja prace, wiele tez programistów tez pozostanie jakby bez tej pracy, ale to tez w innych dziedzinach jest zagrożeniem szczególnie w GRAFICE, dla tłumaczy, czy w zawodach łatwo automatyzowanych.

Wciąż będzie istniała potrzeba ludzkiego myślenia, projektowania i podejmowania decyzji w procesie tworzenia oprogramowania przynajmniej na najbliższe lata, nie wiemy jak to sie rozwinie.

Widać jednak, ze firmy chętnie to wykorzystują i w pełni chcą automatyzować wszystko na ile sie da, dlaczego? Przecież ludzie potrąca prace, zysk etc? W kwestii tego mało kogo to obchodzi, liczy się zysk. Natomiast rodzi sie pytanie, jak w tedy będzie wyglądał obrót pieniądza?
1
komentarz 9 stycznia przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
edycja 9 stycznia przez reaktywny

Natomiast rodzi sie pytanie, jak w tedy będzie wyglądał obrót pieniądza?

Może nie być pieniędzy, tj. gotówki. Chcą nas udupić kompletnie - wystarczy poczytać czy obejrzeć flmy na YT o banku centralnym, być może kryptowaluty nie będą możliwe bo władza je zlikwiduje.

W temacie CBDC:

[ (235) KONIEC GOTÓWKI, CBDC i pieniądz cyfrowy. Co dalej z KRYPTOWALUTAMI? – Mike Satoshi | 187 - YouTube ]
-> https://www.youtube.com/watch?v=4ckY1lkFOa4

[ (235) CBDC - Koniec Demokracji - YouTube ]
-> https://www.youtube.com/watch?v=Iw_m1h7kfWk

[ (235) The Fed’s Plan To End Money | CBDC | What You Need To Know - YouTube ]
-> https://www.youtube.com/watch?v=BD1MoUgV3Gk

[ (235) CBDC - zagrożenia, o których możesz nie wiedzieć - YouTube ]
-> https://www.youtube.com/watch?v=K-dxrMCMY9c

[ (235) CBDC - rewolucja finansowa, czy sposób na zniewolenie ludzkości? - YouTube ]
-> https://www.youtube.com/watch?v=ENaZNTW3ibw

[ (235) Jak rzad ZMUSI CIE do wydawania pieniedzy? | Czym jest CBDC? - YouTube ]
-> https://www.youtube.com/watch?v=5TMj7Aadljc

[ (235) Gotówka powinna zniknąć? - YouTube ]
-> https://www.youtube.com/watch?v=FMJKPFppMSY

[ (235) Jak cyfrowa waluta pogrzebie stary świat WWR #137 - YouTube ]
-> https://www.youtube.com/watch?v=awVPKOSEMJc

komentarz 9 stycznia przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
no niby tak, ale popatrz z drugiej strony "co raz więcej rzeczy" dostajesz w modelu MASZ i płacisz, a nie POSIADASZ, traci się coś na własność, a robi się wszystko w subskrybcje, to wymaga, żeby "klient" miał dostęp do gotówki, kasy, no czegoś czym płaci.

Problem rodzi problem, ciekaw jestem jak to wyjdzie, ja sobie przeszczep włosów jeszcze zdążę zrobić, zanim zostane bez kasy
komentarz 9 stycznia przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Najgorsze jest że nie wiadomo gdzie uciekać - prawie wszędzie dzicz (neo-komuna)
komentarz 9 stycznia przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
I uważasz, ze to jest DOBRE ?? To model który wprowadza i rekomenduje KLAUSS SCHWAB :) To NIE jest dobre! Może Manjaro coś dopisze, dawno go nie było na forum.
komentarz 9 stycznia przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
A to też się zgadzam, w sensie nawet zastanawiam się co robić i zajęcie się "pracą fizyczną", która wymaga tez myślenia, jak np. elektryka etc. ŁOPATOLOGIA moze nie wymaga myślenia, ale też jest robota, będą trudniej zastąpione.

XD Trzeba było słuchać dziadka.
komentarz 9 stycznia przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Wiesz ja śledzę LLM głównie z mojej pasji w medycynie i tutaj mamy ogromny skok na przód, choćby i w badaniach reakcji białko/białko, w badaniach nad nowotworami, wykrywaniem pewnych rzeczy z lepsza precyzja, wiesz cos co człowiek nie jest wstanie tak zrobić.

Więc może "dobre" to nad wyraz, ale widze w tym ogromne plusy.
1
komentarz 9 stycznia przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
LLM - tak, w medycynie OK.  Jak pomoże to super! Popieram!

Najgorsze zastosowania AI to się jednak rodzą w głowach przywódców wojskowych :D :D

Ale ja pisałem o modelu "wszystko na wynajem" - o tym zacząłeś pisać. Tem model (wg. K. Schwaba) nie podoba się mi zupełnie, mam nadzieję, że Wam też? To są pomysły globalistów.
komentarz 9 stycznia przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
aa nie no coś Ty ja jestem zwolennikiem własności, kupuje i jest moje i wy**ć :)
+2 głosów
odpowiedź 9 stycznia przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Generalnie bazuje na tym co wyczytał w Internecie. A więc udziela z różną skutecznością odpowiedzi, rad, na podstawie tego co wyczytał (wyscrapował) w Sieci. Zwykle te odpowiedzi, przynajmniej na bardziej popularne tematy są trafne.

Przez oprogramowanie open source i portale typu stack overflow - programiści są w opałach, jako jedni z pierwszych stracą pracę. Tłumacze i nauczyciele języków obcych już się boją i myślą o przebranżowieniu.
Jak będą jeszcze większe LLMy, mocniejsze serwery z mocniejszymi GPU/TPU to wiele zawodów zniknie na zawsze. Będzie ogromne bezrobocie, tu już z kolegami żartowaliśmy, że trzeba się zapisać np. na kursy dla budowlańców, itp. Na razie to były żarty, ale za 5-10 czy 15 lat tak śmiesznie nie będzie.

Nadchodzące olbrzymie bezrobocie wpisuje się w to co można było przeczytać kilka lat temu w książkach Józefa Białka (wyd. Wektory).
2
komentarz 9 stycznia przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Nie do końca, model ten sam się uczy też na bazie generowanych rzeczy + danych w niego wpisywanych :).

Biorąc pod uwagę rozwój LLM - w przeciągu 5 lat może się okazać, że ręcznie pisać kod programistyczny będzie mało kto, to tez nie tylko za sprawą Compailotów, ale LLM i modeli

O tym z "pracą roboczą", tez się smiałem i ten sam temat był.

Dzisiaj nie są dobre czasy na start w IT i już raczej takich nie będzie, przynajmniej nie jeśli chodzi o "programiste".
komentarz 10 stycznia przez TOWaD Mądrala (6,000 p.)
edycja 10 stycznia przez TOWaD

@reaktywny, 

że trzeba się zapisać np. na kursy dla budowlańców,

Zapraszam tam coraz więcej trzeba dobrych informatyków/elektroników/automatyków, nawet więcej niż ludzi którzy machają kielnią (jeżeli współczesny budowlaniec wie co to jest ; ) ).

Edit:: Nie mówiąc już wo wszelkich zakładach produkcyjnych, ze jak idzie w automacie to ok, ale jak coś się s... , znaczy się zepsuje, to od razu tłum ludzi, a każda minuta kosztuje. :) .

+1 głos
odpowiedź 24 stycznia przez niezalogowany
Korzystam kilka miesięcy i już widzę luki, odpowiedzi są mało ludzkie, czyli nie kompletne, jeśli by zostawić maszynę sam na sam z własnym tworem to byłby wybuchowy program na minusie, a tak na prawdę podejrzewam, że nagrywają filmy AI, i nie wydaje mi się żeby to było dobre, czy maszyna jest w stanie zdecydować czy zasługujemy na pracę czy miłość- chyba mogła by nas tylko rozdrażnić, zatem jesteśmy zdani na błędy komputerowe jeszcze wiek, dwa wtedy się okaże gdzie będzie przydatna SI
komentarz 24 stycznia przez Iei Obywatel (1,950 p.)
Moim zdaniem niektóre odpowiedzi są zaskakująco dobre i kreatywne, poza tym można długo drążyć temat, uzyskując jeszcze lepsze wyniki. Obawiam się tylko masowych przypadków wyuczonej bezradności, bo zamiast myśleć samemu ludzie będą o każdą rzecz pytać chat gpt ;)
komentarz 24 stycznia przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)

@marcin.dresnok, mowa jest nie o tym darmowym, a GTP-4 :) głównie, to ma rozwiązać problem, a nie  dawać ludzką odpowiedź. 

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 236 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2022 w Systemy operacyjne, programy przez K4 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,681 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,801 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Vemu Nowicjusz (240 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...