• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadania rozproszone

Object Storage Arubacloud
+1 głos
401 wizyt
pytanie zadane 10 września 2015 w C i C++ przez MOTUV Nowicjusz (190 p.)
Witam zdecydowałem się wziąć udział w potyczkach algorytmicznych. Raczej tylko dla fun'u i nauki (bo większych szans nie mam) ale zawsze można się podszkolić. Przechodząc do sedna mógłby ktoś wytłumaczyć mi tak łopatologicznie tzw. zadania rozproszone, których opis jest tu -> http://potyczki.mimuw.edu.pl/l/36/

Będę bardzo wdzięczny :D

Pozdrawiam Motuv

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 10 września 2015 przez WWOTEX Mądrala (6,200 p.)
To w sumie dosyć proste ale trudno napisane ... będziesz musiał napisać program który oni otworzą na kilku lub kilkunastu komputerach ... i teraz ... dadzą ci tak jak na zwykłym konkursie jakiś problem/zadanie do rozwiązania czyli że oni ci podają wejście a ty liczysz i podajesz wyjście... ale ważne jest to że musisz za pomocą biblioteki którą oni ci dadzą połączyć wszyskie "INSTANCJE" czyli skomunikować ze sobą wszystkie programy działające na różnych komputerach ( ale pamiętaj że na każdym komputerze musi być TEN SAM program ) , czyli zakładam że na różnych komputerach podadzą ci różne dane i będziesz musiał je skompletować i obliczyć wynik wyjściowy, wynik wyjściowy musisz zwrócić tylko na JEDNYM komputerze...
I TERAZ PARE INFOSÓW...
1. z biblioteką MESSAGE którą oni ci dadzą zapoznaj się jak najwcześniej http://potyczki.mimuw.edu.pl/static/attachment/message.h

to jest jej kod ...

2. na stronie poczytaj se o innych ważnych rzeczach bo jak już wytłumaczyłem sedno to reszte zrozumiesz

Jak jeszcze czegoś nie rozumiesz to napisz komentarz ... wydaje mi się że dobrze to zrozumiałem ... mam nadzieję że pomogłem, Powodzenia ;)

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 338 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2017 w C i C++ przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 324 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2015 w PHP przez Turqus Obywatel (1,420 p.)

92,623 zapytań

141,478 odpowiedzi

319,818 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...