• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy laptop jest niezbędny na 1 rok studiów?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
212 wizyt
pytanie zadane 25 września 2023 w Offtop przez Davvidhs Nowicjusz (120 p.)
Mam aktualnie komputer stacjonarny z dobrymi podzespołami i nie wiem czy przygotowywać się kupno nowego laptopa czy jednak na spokojnie się bez niego obędę :)
komentarz 25 września 2023 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
laptop się przyda, może być mały i słaby, ale lepiej żeby był

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 26 września 2023 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
U mnie profesor informatyki, który uczył nas grafiki komputerowej, powiedział "no, proszę państwa, widzę, że wielu z was wycięgneło laptopy. Niepotrzebnie. Chowamy laptopy, bo laptopy nie są do robienia notatek, wyciągamy kajeciki". KAJECIKI!
komentarz 26 września 2023 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Jak student robi notatki to w sumie jego sprawa...

Gorzej jak u mnie studenci są oburzeni bo nie pozwalam pisać egzaminów na laptopach.
1
komentarz 26 września 2023 przez Visual Studio Kot Bywalec (2,550 p.)

@Milesq, Aha, no pewnie projekty również wolał dostawać na kartkach z brudnopisu. Niemniej jednak jakiekolwiek narzędzie typu laptop, chromebook czy nawet mały tablet z klawiaturą ułatwia pracę i organizację notatek z zajęć. Ale to tylko moja subiektywna opinia.

0 głosów
odpowiedź 26 września 2023 przez tubylec01 Obywatel (1,290 p.)
Chodzi o studia informatyczne?
Według mnie nie potrzeba, uczelnie raczej są przygotowane pod tym względem (nie jest wymagany własny sprzęt), więc laptop Ci się przyda wyłącznie do notatek, o ile nie będzie jakiś "klasyczny" wykładowca, gdzie będzie zakaz innych rzeczy niż zeszyt :)

Ogólnie możesz robić na swoim lub na uczelnianym, chyba że będzie jakiś program licencjonowany (płatny), gdzie nie będziesz chciał kupować licencji ani "kombinować" to i tak będziesz robił na nie swoim sprzęcie.
Warto jedynie mieć nośnik pamięci, by robić kopie swojej pracy.
–1 głos
odpowiedź 26 września 2023 przez Visual Studio Kot Bywalec (2,550 p.)
Zależy od kierunku studiów. Tak czy inaczej jeżeli nie laptop to przynajmniej chromebook, zawsze wygodniej robić notatki i wyszukiwać informacji niż w telefonie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 559 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 3,313 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 727 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2017 w Offtop przez 5-latek Nowicjusz (240 p.)

92,596 zapytań

141,446 odpowiedzi

319,720 komentarzy

61,980 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...