• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Personalizowane reklamy w YouTube

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
156 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez Mezeon Obywatel (1,550 p.)
Witajcie, ostatnio zaniepokoiła mnie pewna sytuacja. YouTube wyświetlił mi reklamę skierowaną wyłącznie dla powiatu, w którym mieszkam (część kampanii PiS-u, ale to na boku). Mam w Centrum Reklam Google całkowicie wyłączoną personalizację reklam, również historię YT i lokalizacji. Nie jestem jakoś panicznie przerażony śledzeniem mnie, po prostu te funkcje są dla mnie zbędne, a i przy okazji chciałem się pozbyć właśnie śledzenia. Co jak widać nie wyszło. Co może być powodem tak dobrego dopasowania reklamy do mnie? Czy to przypadek, a może kruczki w umowie?
komentarz 30 sierpnia 2023 przez Mezeon Obywatel (1,550 p.)
Nie, jeszcze
komentarz 30 sierpnia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Ja byłem zaskoczony tym ekranem, który nakazał mi włączyć historię - dziwna rzecz.

Co do podpowiedzi podobnych materiałów / rekomendacji Youtube. Często oglądam (i moja rodzina) wystąpienia Panów: W. Cejrowskiego, R. Ziemkiewicza oraz P. Jakiego. Zauważyłem, że jak oglądam ich filmy, to YT podrzuca mi później filmy zupełnie nie pasujące do nich, kompletnie zawodzi tu system rekomendacyjny portalu.
komentarz 30 sierpnia 2023 przez Mezeon Obywatel (1,550 p.)
Rzeczywiście ten ekran to dziwna rzecz, raczej musiałoby to być gdzieś wpisane w politykę prywatności. Może złe rekomendacje miały Cię nakłonić do zmiany ustawień? Nie wiem, nie mam pojęcia, co siedzi wewnątrz YT.
komentarz 30 sierpnia 2023 przez Mezeon Obywatel (1,550 p.)
Prawdopodobnie wiem, jaka była przyczyna tego - mam w Mapach Google ustawiony adres domowy. Nigdy bym nie przypuszczał, że mogą to tak wykorzystać, ale jednak. Wyszukiwarka też z tego korzysta, jak sprawdzałem, więc wszystko się zgadza.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
edycja 30 sierpnia 2023 przez reaktywny

Nie odpowiem na Twoje pytania, ale ostatnio Google / Youtube zmusiły mnie do włączenia historii w appce Youtube na smarkfonie. Pojawił się komunikat, że muszę mieć włączoną historię by odpowiednio dobrać treści filmów.... Nie miałeś czegoś takiego?

Śledzenia nie pozbędziesz się jeśli masz Androida czy iOS (a dziś rzadko kto ma inny OS). Wydaje mi się, że to już jest niemożliwe. Zawsze będzie ktoś śledził, po to z grubsza biorąc są smarkfony / spy phone-y (oczywiście upraszczam i uogólniam sporo, bo można mieć tradycyjny telefon).

Tu jest ciekawy wątek, gdzie podobne tematy były poruszane:

https://forum.pasja-informatyki.pl/579784/smartfon-czy-zwykla-nokia?show=579784#q579784

 

Na YT jest sporo filmów na temat inwigilacji (nie mówię o Chinach :) gdzie jest to na potęgę praktykowane, ale o UE i PL). Widziałem sporo filmów o podsłuchiwaniu telefonów, itd. Pół biedy jak podgląda Ciebie Google czy FB/Meta czy Microsoft, gorzej jak są to jakieś grupy przestępcze, gangi czy lewe służby.

Pan dr Jarosław Kaczyński, prezes PiS, polecał w jednym z wywiadów tradycyjne telefony, starego typu by ograniczyć podsłuchiwanie, podglądanie i śledzenie.

Temat jest szeroki. Zajrzyj do powyższego linka. Sporo jest też tej tematyki na Niebiezpiecznik_pl.

 

komentarz 30 sierpnia 2023 przez Mezeon Obywatel (1,550 p.)
Dzięki, na pewno poczytam
komentarz 30 sierpnia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Nie ma za co.

Jeszcze jedna sprawa. Lokalizacja w GPS nie zawsze działa idealnie (poruszałem ten temat na różnych forum). U mnie pokazuje czasami dokładnie, czasami o kilka, kilkanaście km dalej, a czasem zupełnie "dane z sufitu" - 100-200 km dalej :)
komentarz 30 sierpnia 2023 przez Mezeon Obywatel (1,550 p.)
O, z tym akurat problemu nigdy nie miałem, największy błąd był kilkudziesięciu metrów. Być może kiedyś się wezmę i zrootuję swój telefon, ale gdy się przesiądę na nowszy, ze wsparciem LineageOS, bo na obecnym na razie mi się nie chce :v

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 374 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2019 w PHP przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 204 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2018 w Offtop przez lenaskow22 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 141 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2016 w Offtop przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...