• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

nie działa php, apache2 debian

Object Storage Arubacloud
0 głosów
139 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2023 w Systemy operacyjne, programy przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)

Mam zainstalowany php na czystym debianie i mi nie działa, działa strona ale nic się nie wyświetla.

w sekcji body w pliku index.php mam napisane to:

<?php echo 'test'; ?>

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2023 przez mattrattus Gaduła (3,100 p.)

Czy katalog i plik mają poprawnego właściciela? Na Debianie powinien być www-data
Czy masz zrobiony plik *.conf ze ścieżką dla tej domeny i plik info.php jest w odpowiednim katalogu?

komentarz 6 sierpnia 2023 przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
ustawiłem tego właściciela, plik konifugracyjny apache2 jest normalnie ustawiony bo strona jest w /var/www/html, info.php nie ma w tym katalogu
komentarz 6 sierpnia 2023 przez mattrattus Gaduła (3,100 p.)

To w jakim miejscu trzymasz ten plik info.php?

W praktyce - jeżeli nie masz ustawionych virtualhostów na tym serwerze i plik conf dla apache jest totalnie domyślny, to on przeszukuje lokalizację /var/www/html i tam musisz umieścić ten plik.

Następnie do sprawdzenia tego czy działa Ci PHP na serwerze wywołać bezpośrednio ten plik: twojadomena.pl/info.php

Jednoczęsnie ten plik info.php powinien zawierać tylko kod

<?php echo 'test'; ?>

bez znaczników HTML, ewentualnie do takiego pustego pliki info.php wprowadź (tylko!):

<?php
phpinfo();

Wtedy serwer wyświetli Ci szczególy na temat aktualnie zainstalowanej wersji PHP na tym serwerze.

komentarz 7 sierpnia 2023 przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)

Nie wiem, chciałem zmienić lokalizacje strony na własną i nie działo więc zrobiłem takie coś, że stronę mam w folderze na pulpicie i po każdym zapisie odpalam skrypt który przenosi mi tą stronę do folderu /var/www/html. Tam najpierw wszystko się usuwa więc możliwe że pliki php też

sudo rm -rf /var/www/html/*
sudo cp -r /home/damian/Desktop/zboczencyzgg.pl/* /var/www/html

 

komentarz 7 sierpnia 2023 przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)
dla sprostowania - strona nazywa się zboczencyzgg bo na gg jest bardzo dużo zboczeńców i chcę zrobić stronę która będzie polegała na wrzucaniu śmiesznych screenów rozmów z nimi, coś jak grupa na fb oblechawka.
komentarz 7 sierpnia 2023 przez mattrattus Gaduła (3,100 p.)

@koleś34, Przyznam szczerze, że trochę się "pogubiłem" z Twoim problemem :)

Napisałeś, że nie działa Ci PHP - no to podstawą sprawdzenia jest po pierwsze - czy masz zainstalowane odpowiednie pakiety, dwa czy sam serwer apache2 jest włączony w systemd. Jeżeli, a tak zakładam nie ustawiałeś virtualhostów to plik info.php MUSI się znajdować w ww. katalogu, następnie sprawdzasz po domenie czy wyświetli Ci Twój test lub pełne info dot. PHP.

Tak uzyskasz odpowiedź na to o co zapytałeś pierwotnie - "nie działa mi PHP".
Wykonaj te kroki - wtedy uzyskasz odpowiedź, ewentualnie będę mógł pomóc dalej.
Taki test robisz raz - przeglądarka pokazuje co ma pokazać i tyle. Nie musisz tego powtarzać.

Co do kopiowania plików - jeżeli na plikach masz ustawionego siebie jako użytkownika, to serwer finalnie nie uzyska dostępu do tych plików. Kopiujesz jako sudo - owszem, bo dostęp do katalogu html tego wymaga, ale plik index.html czy index.php ma zapewne ustawionego Ciebie jako użytkownika.
To jeżeli już chcesz odpalać taki skrypt - to na jego końcu dodaj jeszcze:

sudo chmod -R www-data:www-data /var/www/html

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 68 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 434 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 257 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...