• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy jest sens próbować w freelancing jako początkujący front-end developer?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
328 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2023 w HTML i CSS przez Koszpierogow Nowicjusz (120 p.)
edycja 7 lipca 2023 przez Koszpierogow

Cześć!

smiley

Z góry przepraszam, jak złą kategorię wybrałem ale nie za bardzo wiedziałem do czego moje pytanie zkategoryzować.

 

Jestem dość świeżo po technikum 4 letnim (ostatni rocznik gimnazjalny), a że w wolnym czasie uczyłem się HTML-a i CSS-a więc nie wiem czy w ogóle jest sens próbować w freelancing jako osoba co zna jedynie HTML i CSS3, bo nie ukrywam jakieś pierwsze pieniądze bym zarobił?

I żeby nie było, nie chodzi mi o to aby zarabiać kokosy, bo nawet jak dałbym radę zarobić nawet 2-3$ to byłoby super, ale że nie znam kompletnie rynku freelancerskiego, to przychodzę z poradą do was :)

 

1
komentarz 7 lipca 2023 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Nie ma sensu bo kompletnie nie potrafisz operować kolorami.

Zmień sobie szatę strony na dark mode i zobacz jak wygląda Twoja czcionką której tutaj użyłeś...
komentarz 7 lipca 2023 przez Koszpierogow Nowicjusz (120 p.)
Faktycznie, nie zwróciłem uwagi na to

 

To chociaż wiem na czym się obecnie skupić :)
komentarz 7 lipca 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,230 p.)

@manjaro, Pierwszym zdaniem wygrałeś, zgadzam się. 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2023 przez daniel1302 Użytkownik (740 p.)
Jest sens, ale wg mnie lepiej szukac za wszelka cene pracy. Nie wiem na jakie studia sie wybierasz(o ile), ale na dziennych ciezko moze byc o prace. Ogolnie, teraz jest ciezki czas dla juniorow, i jesli mozesz pozwolic sobie na jakies staze, to szukaj w tym kierunku :) Zwsze doswiadczenie sie przyda a i szansa ze Cie wezma do pracy po stazu :)

 

Ja osobiscie polecam studia zaoczne, bo prawda jest taka ze studia nie naucza Cie niczego jesli sam nie bedziesz sie motywowal i poglebial swojej wiedzy. Studia dadza Ci dobre rozeznanie w technologii, czasem zmusza Cie do nauki czegos do czego sam bys nie usiadl :) A reszte w Twoich rekach :) W pracy jednak nauczysz sie duzo wiecej rzeczy przydatnych na rynku pracy :)

W dziennych studiach fajne jest to ze mozesz poswiecic czas na pisanie projektow z ludzmi z roku/uczelni - jesli to Cie interesuje ale trzeba miec samozaparcie i trafic na odpowiednie osoby :) A i oczywiscie najwazniejsze musi Cie byc na nie stac ;)
komentarz 7 lipca 2023 przez Koszpierogow Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za odpowiedź,

 

Z pracą na początek nie będzie problem, bo i tak jak na razie będę szukał jakiejkolwiek, nie związanej z moim zawodem by choć trochę poprawić swoją sytuację finansową, a później to się zobaczy. Freelancing natomiast, traktować jako dodatkowy zarobek.

 

Odnośnie studiów to nigdy nie planowałem isć na żaden kierunek. Zresztą aby nawet móc aplikować na studia to musiałbym najpierw zdać maturę (1pkt mi zabrakło)
0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2023 przez Programmer873 Nowicjusz (140 p.)
Cześć, na początek bym polecał jednak jak kolega wyżej radził jakiś staż zobaczył co i jak (na kursach nie wszystko znajdziesz np. jeśli chodzi o aspekty biznesowe) lub spróbował zrobić kilka zleceń np. na oferi / fivver i sprawdził czy się sprawdzisz w tym co robisz. Pozdro

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 1,976 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,389 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 547 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2016 w HTML i CSS przez Sonys1234 Nowicjusz (130 p.)

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...