• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy muszę być pełnoletni, aby wykupić hosting strony i domenę?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
454 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2023 w Hostingi, domeny, usługi przez niezalogowany
Cześć wszystkim!

Tak jak napisałem w temacie - czy muszę mieć ukończone 18 lat, aby móc wykupić na swoje dane hosting i domenę internetową?
Nie wiem co mówi na to polskie prawo oraz regulaminy poszczególnych hostingów.

Jeśli prawnie nie muszę być pełnoletni aby wykupić stronę to jakie hostingi mi to umożliwiają?

P.S. Btw wiecie co stało się z hostingiem linuxpl? Adres przekierowuje mnie na inną stronę
komentarz 10 kwietnia 2023 przez niezalogowany
pisze to ktoś z amongus na profilowym :D
1
komentarz 10 kwietnia 2023 przez niezalogowany
Hmm, co jest w tym złego? Profilowe to profilowe, w czym więc masz problem. Równie dobrze mogę ocenić Ciebie za jego brak, ale po co. Nie lepiej trzymać dobrą atmosferę na forum?
komentarz 11 kwietnia 2023 przez niezalogowany
no, jak taki ktoś chce samemu kupić hosting i domenę to życzę powodzenia xdd
komentarz 11 kwietnia 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
a Ty kupujesz hosting i domenę z żoną? :D TO powodzenia
Hosting może sobie kupić każdy, nie musi być pełnoletni.
komentarz 11 kwietnia 2023 przez niezalogowany
ja se żartuję
komentarz 11 kwietnia 2023 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Z tego co się orientuję to trzeba mieć Paszport Polsatu, żeby być dopuszczonym do serwisu z domenami.
komentarz 11 kwietnia 2023 przez niezalogowany
to to tak, potwierdzam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2023 przez niezalogowany
niby powinno się mieć te 18 lat, ale tego nie sprawdzają. pesel dla domeny zawsze można wygenerować.

są nawet hosty z płatnością psc jak nie masz konta w banku, np. titanaxe, proserwer.

cyberfolks wykupiło linuxpl (nie mylić z linux.pl) parę lat temu.
komentarz 10 kwietnia 2023 przez niezalogowany
Czyli teoretycznie podając dane cioci z drugiej części polski której istnienie jest wątpliwe nie napotkam dużych problemów prawnych?
A ten hosting cyberfolks jest polecany i opłacalny? Bo nie wiem czy zawracać nim sobie głowę, czy są dobre w lepszej cenie (biorąc pod uwagę, że strona będzie niewielka oraz i oczekuję zbyt wielu dziennych odwiedzających)
komentarz 11 kwietnia 2023 przez niezalogowany
edycja 11 kwietnia 2023

nie powinieneś imo mieć problemów, bo jak już mówiłem - nawet przy rejestracji domeny, gdzie trzeba podać więcej danych w tym nr tel. i pesel - tego nikt nie sprawdza.

cyberfolks się nie odpłaca, kilkukrotny wzrost cen przez te kilka lat, jeśli pod dev - wybierz small.pl (korzystam i polecam, jedyny minus to mały limit cpu), dobrą ofertę ma też ovh, tyle że u nich podobno gorzej z supportem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 736 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 723 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 899 wizyt

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...