• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie Android

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
1,969 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2015 w Offtop przez M4tthew Gaduła (4,480 p.)
Witam chciałbym się dowiedzieć jak zacząć i gdzie najlepiej się uczyć, próbowałem kiedyś poradników z yotube lecz wartość merytoryczna była zerowa "mi działa jak wam nie będzie to nie wiem", mógłby ktoś polecić rzetelny kurs?

9 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Harsay Pasjonat (23,640 p.)
wybrane 4 kwietnia 2015 przez M4tthew
 
Najlepsza

Swoją przygodę z programowaniem na Androida zaczynałem od tego kursu.

Polecam skorzystać z oficjalnego kursu, jeżeli angielski nie jest dla Ciebie przeszkodą.

+9 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,780 p.)
+2 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Maciej Socha Użytkownik (580 p.)
Od siebie polecam kurs stworzony przez Soldiers of Mobile. Dzięki niemu krok po kroku stworzysz aplikację, co moim zdaniem jest najlepszą formą nauki.

Nie zrażaj się pierwszymi filmami, w których ekran nagrywany jest kamerą i mało co widać. W kolejnych odnikach obraz jest już rejstrowany w normalny sposób poprzez komputer.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLWk2knE8xYMpV2Q681OkW5ug6_dUdAUld
+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Na jakim poziomie znasz Javę i jakie aplikacje chcesz pisać? Jeśli ma to być coś bardziej zaawansowanego, to zacznij od nauki Javy. Mówię z doświadczenia. O wiele rzadziej będziesz miał sytuacje, że komuś coś działa, tobie nie i nie wiesz dlaczego. Java to podstawa i jeśli nie czujesz się w niej dobrze, to ugrzęźniesz za miesiąc w Androidzie i wrócisz do nauki Javy.
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez niezalogowany
A ja ze swojej strony polecę stronkę http://educativo.pl - zerknij, na pewno znajdziesz cos dla siebie :)
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
Ja bym polecił (jeśli używasz głównie technologii webowych) zaznajomienie się z m.in. Phongap lub podobnymi rozwiązaniami :-)
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez slawek763 Użytkownik (940 p.)
Dołączę się do pytania, również chciałbym zacząć naukę programowania androida w java, środowisko jakie wybrałem to Android Studio, będzie ono odpowiednie?
komentarz 4 kwietnia 2015 przez WildEagle Obywatel (1,500 p.)
Dołączę się do pytania o Android Studio. Czy jest to dobre środowisko na start, czy lepiej użyć rozwiązania firm trzecich?
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
Jeśli chodzi o Android Studio, to moim skromnym zdaniem jest ono najlepsze :). Po za tym od Google'a.
0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Jak dla mnie, po sprawdzeniu kilku książek, wybrałem coś do nauki, ale uważam, że to co wysłąli bardziej doświadczeni koledzy jest mega wartościowe.
–1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Lewan Obywatel (1,850 p.)

Najlepszym niestety rozwizaniem jest zakupinie poprotu książki. Dlaczego ? A no dlatego iż zawsze możesz do niej zajrzeć poczytać w wolnym czasie kiedy twoje oczy odpoczywają po długiej pracy przy komputerze. I są to opracowania pełne. Tu masz link http://helion.pl/kategorie/programowanie. Mogą ci się przydać nawet mogę cię zapewnić ,że są wartościowe. smiley

Miłej pracy i powodznia.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 235 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 111 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 528 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2018 w Android, Swift, Symbian przez arcanacra Początkujący (490 p.)

92,617 zapytań

141,467 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...