• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przygotowanie do matury z informatyki

Object Storage Arubacloud
+1 głos
527 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez it_atari Początkujący (360 p.)

Hej, za rok będę zdawała maturę z informatyki w formule Matura 2023 i chciałabym się poradzić. Excela znam bardzo dobrze, bazy danych też mam opanowane natomiast do nauki został język programowania - python i powtórka całej teorii, czyli sieci, system binarny itp. Czy moglibyście mi powiedzieć z jakich źródeł mogłabym się uczyć do matury pythona oraz teorii? Oprócz rozwiązywania arkuszy, ponieważ to chcę sobie zostawić jako taka wisienka na torcie i chciałabym zająć się tym w trochę późniejszym terminie, teraz zależy mi na powtórkach i programowaniu. Czy w nauce pomogłaby mi książka Informatyka Europejczyka? Jeżeli ją znacie to możecie mi podpowiedzieć jak ona wygląda w środku i czy jest warta zakupu, bo nigdzie stacjonarnie nie mogę jej dostać i nie jestem w stanie określić czy mogłaby mi podpasować. Nie jestem też pewna czy jest ona zgodna z wymaganiami na maturze w formule 2023. Jest jeszcze jedna książka, która przykuła moją uwagę, a mianowicie Repetytorium Nowa Matura Informatyka 2023 od Operonu. Nie mam pojęcia czy te książki sprawdziłyby się jako opcja nauki, ale jednak wolałabym na początek uczyć z jakiegoś repetytorium, a do matury z informatyki jest ich niestety mało. W domu mam całą serię podręczników z Nowej Ery, więc myślę, że one też fajnie mogłby mi się przydać. Jeżeli znacie także jakieś strony, które pomogą z nauką pythona od podstaw po samą mature to też proszę o podlinkowanie. Z góry dzięki za pomoc. laugh

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 11 lutego 2023 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
edycja 11 lutego 2023 przez pasjonat_algorytmiki
Zacząłbym od przeglądnięcia wszystkich wątków na forum o tym samym pytaniu. Znajdziesz ich pewnie spokojnie ponad 10. Część z twoich pytań się powtarza.

A co ja mogę polecić, to nie czekać i mówić jak to będziesz dużo uczyć się za miesiąc / po wakacjach itp. Tylko zacząć od razu. Nie musi być nie wiadomo ile, ale systematycznie! Wyrobienie sobie nawyku uczenia się w danej dziedzinie jest bardzo ważne!

Co do nauki programowania, to wydaje mi się że nie ma znaczenia co wybierzesz. Na udemy możesz kupić byle jaki kurs Pythona/innego języka za około 50/30zl. Rób zadanka na start jakies początkujące na SPOJU/szkopule przerabiaj kurs/czytaj byle jaka książke, i z każdym treningiem silniejszy, wydaje mi się że tyle starczy jest chodzi o programowanie. Jak będziesz trenować regularnie, to progres przyjdzie tak szybko, że nawet nigdy sobie nie wyobrażałeś, że jest to możliwe. Robiłbym dużo zadań na jakieś pętle / tablice i takie inne rzeczy, żeby mieć w tym sprawność. Ważne, żeby nie zmarnować np miesiąc, czy więcej na zastanawianiu się z czego się będziesz uczyć. Po 1 nie ma to znaczenia, a po drugie robisz sobie wtedy nawyk prokrastynacji, co nie jest dobre.

No i nie zapomnij o najważniejszym, czyli tym forum. Baaaardzo można się tu wiele nauczyć. Jak zadasz jakieś pytanie, to praktycznie zawsze dostaniesz odpowiedź, są tu ludzie, którzy mają bardzo duża wiedzę i chęć do pomocy.
+2 głosów

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 555 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hubert_123 Początkujący (380 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,638 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 436 wizyt

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...