• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena Portfolio [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
995 wizyt
pytanie zadane 6 września 2015 w Nasze projekty przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Ocena mojego Portfolio. Jeśli zauważyłeś jakies poważne błędy napisz o nich w komentarzu.

 

Link: http://bartoszzborowski.eu/
Możliwe odpowiedzi:
Jest super (18 głosów, 37%)
Jest nieźle (17 głosów, 35%)
Jest okey (6 głosów, 12%)
Całkiem fajna (3 głosów, 6%)
Do poprawki ( Napisz w odpowiedzi co poprawić ) (2 głosów, 4%)
Tragiczna (3 głosów, 6%)

13 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 6 września 2015 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Ogólnie duży plus, ale mam trzy podpowiedzi:

- nie chwal się młodyw wiekiem, bo to po pierwsze odstrasza klientów a po drugie ja na miejscu Twojego pracodawcy zaoferowałbym Ci śmieszne pieniądze, wiedząc że mam doczynienia z nastolatkiem.

- robiąc portfolio głównym celem jest pokazanie swoich świetnych projektów. Jak oglądałem Twoje prace, to zdecydowanie najlepsze jest same portfolio. Ja bym raczej skupił się na zrobieniu 3 - 4 niezłych prac ale to Twój wybór.

- wszystko jakieś 2x za duże, ludzkie oko lubi mieć jakiś margines z boku

 

Ale ogólnie to na plus!
komentarz 6 września 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Do pierwszej z nich już się zastosowałem, nad drugą właśnie pracuje od kilku dni, a nad trzecią się zastanowię, bo ja akurat lubię jak coś jest duże, i wydaje mi się, że to nie jest przeszkodą.
komentarz 7 września 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Zgadzam się z kolegą co to marginesów, powinny być większe, ciężko swobodnie ogarnąć to wzrokiem. Ogólnie portfolio bardzo fajne, ale dodałbym większy margines.

Pozdrawiam!
komentarz 7 września 2015 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Nie ma za co. Popraw jeszcze formularz kontaktowy tak aby po wysłaniu osoba miała informacje czy został wysłany czy wystąpił jakiś błąd.
+2 głosów
odpowiedź 6 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Wizualnie jest bomba! Świetne jednostronnicowe portfolio, które idealnie prezentuje twoje możliwości, głównie JS.
komentarz 6 września 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Dziękuję bardzo za opinie.
+2 głosów
odpowiedź 6 września 2015 przez Headhunter Gaduła (4,450 p.)
Świetne, dopracowany każdy szczegół. Nie jest nudne, cieszy oczy. Masz wielkie możliwości.
+1 głos
odpowiedź 6 września 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
-Projekty nie otwieraja sie w nowej karcie

-Imo zbyt wielkie kafle

- horyzontalny scrollbar w jednym z kafelkow przy rwd

-klasy po ang z bledami (conteiner,wreper itp.)

- Polskie nazwy ID

-Dziwne opisy (Nikogo tam nie interesuje ze masz tylko 18 lat itp.)
komentarz 6 września 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Dziękuję za ważne uwagi. W przyszłość na pewno nie będę stosował polskich Id, i postaram się zmienić to też tutaj.
komentarz 6 września 2015 przez Comandeer Guru (602,340 p.)

Ale akurat w onepage [id] będące waypointami (te, do których odsyłasz usera) powinny być w tym samym języku, co język strony.

komentarz 6 września 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Tak czy tak jest pomieszane na ten moment.
+1 głos
odpowiedź 6 września 2015 przez M4tthew Gaduła (4,480 p.)
No stary, myślałem że już nikt mnie nie zaskoczy na tym forum designem, każdy skupiał się nad funkcjonalnością... a tu kosmos design intuicyjne podpowiedzi i czytelność. Jestem pod wielkim wrażeniem gratuluję pomysłu i wykonania :)
komentarz 6 września 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Bardzo dziękuję za tak pozytywną opinię, jest mi bardzo miło to słyszeć.
+1 głos
odpowiedź 6 września 2015 przez Gronekmaster Początkujący (450 p.)
Popraw tarcze, żeby nie wystawały spoza diva i usuń te animacje, bo trochę dziwnie to wygląda, a tak to super ;)
komentarz 6 września 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Dziękuję za opinie. Tylko w chromie wystaje, w innych przeglądarkach jest już dobrze, ale postaram się rozwiązać ten problem.
komentarz 6 września 2015 przez Gronekmaster Początkujący (450 p.)
ale to właśnie dzieje się na FF ;)
komentarz 6 września 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
U mnie w ff jest dobrze, sprawdzę ten problem na pewno jeszcze raz.
komentarz 6 września 2015 przez Gronekmaster Początkujący (450 p.)
może to wina rozdziałki (768p) i tak jak koledzy powiedzieli: too big m8 ;)
+1 głos
odpowiedź 6 września 2015 przez Comandeer Guru (602,340 p.)
komentarz 6 września 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Funckcją return walidacja () była po prostu dla mnie i do sprawdzenia czegoś. Ogólnie nie powinno jej tam być, zapomniałem usunąć. I o tym, że nagłówek H1 powinien być tylko raz stosowany nie wiedizałem, dlatego bardzo dziękuję za to infofmrację.
+1 głos
odpowiedź 6 września 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Jeśli chodzi o design to faktycznie bardzo ładne portfolio. Pokazałeś w nim 6 prac, połowa z nich bardzo mi się podoba: - Legenda Aanga, głównie ten napis z prześwitującym w tle obrazem

- Lista sprawdzianów, niebieska wersja moim zdaniem lepsza

- Kalkulator - design ma potencjał, jest ładny. Mógłbyś tylko dodać trochę funkcji, żeby był to zwykł kalkulator z możliwością obliczenai średniej arytmetycznej/ważonej :) I mógłbyś dodać walidację wprowadzanych danych (jeśli wpiszę po prostu przecinek to wyświetla się NaN)

Reszta nieco mniej, bo trochę bardziej drażnią stylistycznie i są nieco mniej czytelne. Samo portfolio bardzo ładne :) Fajny efekt "przyjeżdżania" niektórych kafelków. Pewnie da się zrobić, aby również przy scrollowaniu do góry, kafelki z powrotem odjeżdżały?

 

Mam pytanie, ile czasu uczysz się HTML/CSS i JS?

[OT]

Tak w ogóle, to widzę sporo ludzi (zwłaszcza frontendowcó i grafików) robi swoje portfolia. Czy jest sens robić we własnym zakresie projekty stron tylko po to, aby wpisać do CV że ma się jakieś doświadczenie - ale to doświadczenie (te projekty we własnym zakresie) nie był komercyjne/freenalcerskie? Czy pracodawce zainteresuje ciekawy projekt, który został stworzony tylko na potrzeby pokazania, że potrafi się coś kodować? Bo mam dylemat.

[EOT]
komentarz 6 września 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Dziękuję bardzo za cene uwagi. Tak, oczywiście, że da się zrobić taki efekt. Kalkualtor ten stworzyłem na potrzeby własne, gdyż w tamtym czasie był koniec roku szkolnego i wszyscy liczyli średnie ważone na kartce, i zawsze coś im źle wychodziło, dlatego postanowiłem stworzyć taki kalkulator, potem nigdy go nie rozwijałem. HTML i Css uczę się od tamtego roku gdzieś od listopada, natomiast  samego Js i Jquery od kwietnia z przerwą na wakacje, i robię to zazwyczaj, gdy znajdę czas woln po zajęciach.

 

[OT]

Ogólnie te projekty tworzyłem podczas nauki, podobno to najlepszy sposób na przyswojenie informacji. I moim zdaniem jest sens robić portfoilo, gdyż taka osoba jak ja która nie ukończyła jeszcze szkoły i nie możliwości pójść do normalnej pracy, może zareklamować swoje możliwości w internecie i może jakoś dorobić.

[EOT]
+1 głos
odpowiedź 6 września 2015 przez niezalogowany

Strona świetna wypełniona treścią i ciekawa przyciągająca wzrok jednak mam wrażenie że czegoś jest tam za dużo wiem że na tej jednej stronie chciałeś pokazać swoje umiejętnośc ( które są na prawdę wielkie ) i dobrze bo o to chodzi w portfolio ale jak na muj gust trochę dużo tych animacji efektów i wogóle jednak nie zmienia to faktu że strona jest jednolita.

jedyne co mi nie pasuje to sekcja z social media i footer strasznie to duże i wygląda to jak by to było dla osób które mają problemy ze wzrokiem.

a jeśli chodzi o twoje inne projekt to Legenda Anga Sprawdziany-Npp bardzo mi się podobają i są świetne.

komentarz 6 września 2015 przez supersmok25 Użytkownik (510 p.)
Bardzo dziękuję. Animacje na pewno trochę stonuje, bo sam już to zauważyłem, że jest ich przesadnie za dużo, lecz co do sekcji social media chciałem aby była duża, aby była bardzo dobrze widoczna, gdyż stawiałem na to, że osoba po objerzeniu strony będzie chciała się skontatktować ze mną, więc nie miałem zamiaru jej tego utrudniać. Jeśli jedank większość osób uzna to za błąd na pewno to zmienię.
+1 głos
odpowiedź 7 września 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Pomyśl o dodaniu zrzutów ekranów w kafelkach w "Sprawdź kilka moich projektów", mogą być choćby przydymione :) poza tym bardzo mi się podoba. Nagłówek wygląda w porządku, ale nie w wersji mobilnej.. gdzieś gubi tą swoją elegancję po drodze, pomyśl nad czymś fajniejszym. Jeszcze jedna rzecz, że mógłby nie mieć borderów po bokach, a tylko na górze i dole :)
+1 głos
odpowiedź 7 września 2015 przez PietaS Bywalec (2,570 p.)
Ogólnie strona bardzo ładna, ale

dla mnie za kańciasta

projekty podświetlają sie na ten sam kolor

pola formulaża podświetlaja sie na ten sam kolor

Pisze o stronie wizualnej bo nie jestem webmaserem // jeszcze
+1 głos
odpowiedź 7 września 2015 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Wizualnie mi się podoba. Efekty fajne.

Błędy na które się natknąłem:

Górne menu nie działa, kafelki trzeba nacisnąć dokładnie na ikonach w środku aby przerzuciło na inne strony.

Ale jest dobrze.
+1 głos
odpowiedź 7 września 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Potrzebujesz sprawdzonej osoby ?
Sprawdź kilka moich projektów

 

Po nacelowaniu na prostokąt muszę też nacelować na lupę żeby przejść dalej, nie wygodne :)

Podobne pytania

+4 głosów
8 odpowiedzi 1,179 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2017 w Nasze projekty przez Yiome Obywatel (1,000 p.)
+6 głosów
14 odpowiedzi 1,598 wizyt
pytanie zadane 9 września 2015 w Nasze projekty przez 01993Pablo Użytkownik (810 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 458 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2019 w Nasze projekty przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...