• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

domowa infrastruktura sieciowa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
205 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Slide Nowicjusz (140 p.)

Cześć, 

Jestem na etapie wyboru sprzętu sieciowego do nowego domu i chciałbym się upewnić czy go dobrze dobrałem. Sprzęt będzie użytkowany w domu jednorodzinnym (parter 70m2 oraz piętro 70m2). W całym domu jest łącznie 23 gniazdek sieciowych rozmieszczonych w różnych pomieszczeniach

Provider daje ze swojej strony już gotowy kabel rj45 (daje wraz z konwerterem sygnału na skrętke), tak więc chciałbym nim wejść do routera TP-Link Archer AX73.

Router będzie w garażu ustawiony na szafie dystrybucyjnej WF01-6612-00B  (nie bezpośrednio w niej żeby nie osłabiać sygnału WI-FI)  i z niego będzie kabel do switcha już zamontowanego w szafie TL-SL2428P. Ze switcha pójdą patchcordy do patchpanela  PPS6-1024-B. Dodatkowo chciałbym potem po POE na piętrze dołożyć Access pointa  - w pokoju po skosie względem garażu który będzie pracował w trybie mesh NWA50AX-EU0102F. 

W przyszłości do switcha  pewnie będe chciał dołożyć jakiegoś małego NASa oraz może jakieś kamerki po poe.

Moje pytanie czy router na parterze wraz z AP na piętrze w miarę pokryje całym dom siecią WI-FI oraz czy sprzęt będzie ze sobą współgrał. Może ktoś widzi na pierwszy rzut oka, coś co mogłem przeoczyć jako że jest to mój pierwszy dobór sprzętów sieciowych i samodzielne budowanie domowej sieci LAN

 

Wykaz sprzętu wraz z linkami do specyfikacji

 

Pozdrawiam

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 133 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Gilit Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 392 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 206 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez janek89 Nowicjusz (120 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...