• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wiele poradników, wielu chętnych, niewielu znających angielski.

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
406 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Witam, temat troszke mało mówi więc rozszerze go. Jest wiele pasjonatów c++ którzy troszke niecierpliwią się bawiąc się ciągle konsolą, mam propozycję, jeżeli ktoś by się zebrał mogę oczywiście pomóc, stworzyć polski kanał na youtube który tłumaczył by różnego typu poradniki. Może wy takich problemów nie macie ponieważ potraficie angielski, ale ja osobiście gdy troszkę w sfmlu zaczełem się bawić to z anglojęzycznego kanału gdzie nic nie zrozumiałem i uczyłem się trochę sam. Więc moja propozycja jest taka by po prostu stworzyć kanał który będzie te wszystkie poradniki nawet ściągał z angielskich wersji, promując ich orginały by było wszystko zgodnie z prawem.

W ten sposób można pomóc wielu osobom a jednocześnie sobie.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Raczej tłumaczenie tutoriali innych użytkowników odpada (prawa autorskie). Można by zacząć tworzyć poradniki do programowania w C++ w środowiskach poza konsolą, na polskim youtube praktycznie tego nie ma. Dobry pomysł, ale kto to niby miał nagrywać, potrzeba doświadczonych koderów którzy już robili jakieś projekty w tych technologiach.

komentarz 9 kwietnia 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)

To ja rezerwuję Gtkmm. Dzisiaj oficjalnie zgłosiłem pomysł mojego projektu nauczycielowi - 6 na koniec w technikum mi się zachciało. cool Kawał materiału już mam, gdy go skończe, to umieszczę go na blogu oraz zrobię pdf.

komentarz 9 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Ok, może ktoś by nagrał Qt po polsku?
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
Ta strona wydaje mi się niezła ;)

http://szymonsiarkiewicz.pl/category/poradnik/qt/
+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez nefil1m Stary wyjadacz (10,690 p.)
Jeśli znalazłby się ktoś chętny na robienie napisów to podejrzewam, że autorzy filmów nie mieliby problemów z tym, żeby dodać napisy do swoich filmów (przynajmniej na yt). Wystarczy się dogadać.

Tobie jednak polecam uczyć się angielskiego, nawet jeśli miałbyś przez to godzinę mniej na programowanie. Angielski przyda Ci się wszędzie a jeśli chcesz zostać zawodowym programistą to bez angielskiego będzie baaardzo ciężko znaleźć pracę. Jednym zdaniem: bez angielskiego ani rusz, zwłaszcza w tej branży.
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Grabarz Bywalec (2,880 p.)
Masz na myśli ściągnąć oryginał i zrobić do niego napisy?
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Hmmm, można tak. Ale mi chodzi by zrobić własne poradniki, potrzebny ktoś kto potrafił by przetłumaczyć i pomóc w nagrywaniu, zgaduje że znalazło by się wielu chętnych do oglądania tego. Napisy, no zapewne czytali by ale skupić się na tym co piszę na napisach i w programie troche trudno jest.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Grabarz Bywalec (2,880 p.)
Tutaj nie chodzi o to, że trzeba to tłumaczyć, ale w ogóle zrozumieć dane zagadnienie, aby móc to wytłumaczyć. Czyli proponujesz po prostu współdzielony kanał lub sieć kanałów z poradnikami nt. zagadnień informatycznych, nie poruszanych jeszcze na Polskim YouTube.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 281 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2018 w Offtop przez Dobik Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 177 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 2,787 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mmpat Nowicjusz (190 p.)

92,626 zapytań

141,483 odpowiedzi

319,828 komentarzy

62,006 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...