• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skrętka 7A - Jakie końcówki?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
117 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Fexar Nowicjusz (190 p.)

Witam. Z racji, że wzmacniacz nie dawał rady, postanowiłem połączyć wszystko kablami.
Posiadam internet 1GB, stąd też zrezygnowałem z CAT 5E, gdyż byłby to szczyt możliwości tego kabla,
A prędkość internetu za 2/3 lata pewnie zwiększę, stąd chciałem bardziej przyszłościowe rozwiązanie, 
Miałem kupić CAT6, czy 6A, lecz na Allegro wyskoczył mi ten kabel: 

Kabel skrętka drut S/FTP kat.7A ALANTEC miedź 100%

W cenie, tańszy od  CAT6, stwierdziłem, czemu nie...
I tu zaczął się koszmar... klasyczne końcówki z CAT5E okazały się być za małe.
Z tego co wyczytałem, kable w 6 i wyżej są grubsze, nie chciały mi się zmieścić w końcówki klasyczne, kupiłem te:

WTYK RJ45 FTP STP kat 6a kat 7 kat 7a ekranowany

I tu koszmar nr 2, do tej małej końcówki kable nie wchodzą w szeregu, tylko w formie piramidy, góra, dół, góra, dół,
rozjeźdzało się to cały czas, mało tego, ten super kabel nie ma kolorów Zielony, biało zielony, tylko Zielony, Biały,
i muszę pamiętać, który biały był z której pary...

Niby udało się zarobić końcówki, ale internet, zamiast 1000 MB, ma 80 MB... wina kabla, czy źle zarobiona końcówka?
Obstawiam, że z końcówkami coś jest nie tak... nawet nie chce myśleć, że miałbym znowu zarobić kolejne końcówki...

Stąd pomysł, żeby kupić to:

ZACISKARKA wtyków PRZELOTOWYCH RJ45 PASS THROUGH

Tylko jakie końcówki przelotowe muszę kupić, żeby pasowały do kabla 7A? 

Jakie jest Wasze zdanie, opłaca się kupować tą zaciskarkę?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2021 przez Fexar Nowicjusz (190 p.)

Wtyk kat 6 będzie pasował do tego kabla, który zakupiłem?
Wtyk musi mieć ekranowanie, czy jest to niepotrzebne?

Przykładowy: Wtyk RJ45 przelotowy kat 6 UTP

Czy muszę kupić taki? Wtyk RJ45 przelotowy kat7 cat7 FTP

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 345 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2022 w Ogłoszenia, zlecenia przez angela153 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 133 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Szyszkus Nowicjusz (200 p.)

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,879 komentarzy

62,012 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...