• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wzór (szablon) najlepszego CV - jaki wybrać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
571 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Krzysiek_34 Mądrala (6,090 p.)
zamknięte 11 lipca 2021 przez Krzysiek_34

Witam.

Postanowiłem zmienić ogólny wygląd mojego aktualnego CV w celu poszukiwania pracy. Te moje aktualne CV jest zwykłe i pod względem ogólnego wyglądu - nie wyróżnia się niczym szczególnym.

Znalazłem w sieci 8 różnych szablonów pod względem ogólnego wyglądu:

https://interviewme.pl/cv-szablony-cv

Ich nazwy to: Concept, Crisp, Cubic, Vibes, Diamond, Enfold, Muse oraz Newcast.

Wizualnie najbardziej przypadł mi do gustu szablon o nazwie - Enfold.

Jeżeli zdecydowałbym się na szablon - Enfold, to czy mam tworzyć CV w tym kreatorze online klikając na UŻYJ TEGO SZABLONU ?

Rozumiem, że napisanie takiego ładnego CV w WORDzie - jest pozbawione sensu, co nie ?

Korzystam z pakietu Microsoft Office Professional Plus 2013, a do otwierania dokumentów w formacie DOC lub DOCX używam - Microsoft Word 2013.

Do przeglądania plików PDF używam programu ---> PDF-XChange Viewer

Mam 3 pytania:

1. Lepiej stworzyć ładne CV przy pomocy tego kreatora online czy jednak zadziałać tylko w WORDzie ?

2. Co do klauzuli poufności, to trzeba dopisywać coś o RODO ?

Jeżeli tak, to co należy dopisać ?

Podobno, jeżeli z prawnego punktu widzenia ma się nieaktualną klauzulę lub w ogóle się jej nie ma, to rekruter nie może do nas zadzwonić - taka jest ich procedura.

3. Jeżeli chciałbym wydrukować lub aplikować/wysłać zakończone CV, to wystarczy mieć ten dokument w formacie DOC/DOCX, czy lepiej mieć w formacie PDF ?

Podobno CV zawsze powinno być aplikowane/wysyłane w pliku PDF, ponieważ bywa tak, że układ tekstu w WORDzie (format DOC/DOCX) może się rozjechać u rekrutera – oznacza to automatycznie pominięcie takiego CV.

 

Będę Wam bardzo wdzięczny za przydatną pomoc.

komentarz zamknięcia: Problem został rozwiązany

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 kwietnia 2021 przez Benek Szeryf (91,050 p.)
1. Napisałbym CV w LaTeX i skorzystał z gotowych, darmowych szablonów.

2. Klauza poufności powinna być taka, jak jest w danym ogłoszeniu o pracę. Czyli każde CV będzie miało inną klauzulę, głównie dlatego, że w tej klauzuli jest jawne odwołanie do nazwy firmy, do której aplikujesz.

3. Zdecydowanie w formacie PDF, właśnie z tego względu, że nic się nie rozjedzie. LaTeX-a można łatwo wyeksportować do formatu PDF.
komentarz 21 kwietnia 2021 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Dokładnie tak, również polecam Latex, choć mało kto się na to pewnie zdecyduje. Tutaj jest fajna baza z której można korzystać.

komentarz 21 kwietnia 2021 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,090 p.)
CV w LaTeX, czyli musiałbym zainstalować program - TexMaker ?

Myślałem, że WORD wystarczy do stworzenia ładnie wyglądającego CV.

 

CV składane do innej firmy / na inne stanowisko - musi mieć za każdym razem inną klauzulę ?

Bez sensu, że nie ma jednej standardowej klauzuli.

 

Czy możecie wkleić mi tu przykładowe zdjęcie ładnie wyglądającego CV ?
komentarz 21 kwietnia 2021 przez Benek Szeryf (91,050 p.)
Tak, musiałbyś zainstalować Texmaker. Zapewne w Wordzie też jesteś w stanie stworzyć ładne CV. Pytanie, czy masz poczucie estetyki, by wyobrazić i następnie przygotować sobie ładne CV. Dużo prościej wziąć gotowca i podmienić dane. Nikt nie każe Ci robić CV w LaTeXu, ale na pewno będzie łatwiej znaleźć Ci darmowy szablon w tym języku niż dokument wordowski.

Przejrzyj sobie ogłoszenia o pracę, bo chyba jeszcze tego nie robiłeś, a zabierasz się za CV. Trochę masz złe podejście i pojęcie o rekrutacji. Nie wiem czy wiesz, ale jak zależy Ci na sensownej pracy, to wręcz CV należy przygotować pod dane ogłoszenie o pracę. Na przykład są ogłoszenia, gdzie większy naciska kładzie się na kompetencje miękkie, a w innych zaś na techniczne. W zasadzie każde ogłoszenie o pracę w branży IT/korporacji ma teraz klauzulę RODO. Jak jej nie dodasz, a będziesz idealnym kandydatem, to Twoje CV wyląduje w koszu.

Przykładowe ładne CV masz podlinkowe w komentarzu @manjaro.
0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Szablon to jest tylko :
Jak najprostszy i jak najbardziej czytelny, to nie ma być efekt WOASH- bo jeśli bedziesz się starał "piekny zrobic cv" upiększać etc, to dasz znać rekruterom ze jednak - nie do konca jestes pewny umiejętności

Ma byc czytelny i przejrzysty - szczegóły tylko zachować a nie rozdrabniać się np. że lubisz koty czy psy

ODRADZAM OCENY UMIJĘTNOŚCI - NA "PROCENTY, JAK RÓWNIEŻ GWIAZDKI", lepiej określać, znajomośc : dobrze, bardzo dobrze, etc. unikać % etc bo to Cię może wkopać

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 122 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 320 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Plessio Obywatel (1,090 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 502 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...