• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z połączeniem z wifi

Object Storage Arubacloud
+1 głos
108 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2021 w Sieci komputerowe, internet przez kwasiu91 Nowicjusz (130 p.)

Witam, posiadam laptopa Lenovo Legion. Router Tp-Link Archer C6U. Poprzednio miałem Asus RT-N66U i na nim też występował ten problem. Mam problem z połączeniem się z routerem poprzez wifi. Inne sprzęty tj. konsola, tv czy smartfony, łączą się z nim bezproblemowo. Problem jest, gdy chcę połączyć się z siecią na laptopie. Raz połączy się od razu po uruchomieniu systemu, raz po kilku ręcznych próbach połączenia, ale najczęściej nic nie pomaga i muszę się połączyć z hotspotem z telefonu, aby mieć dostęp do internetu na laptopie. Sam laptop został oddany do serwisu i stwierdzili w nim, że ze sprzętem jest wszystko ok. Został już dwa razy przeinstalowany Windows 10 do najnowszej wersji. Usuwałem już kilka razy kartę sieciową i instalowałem ją na nowo. Sterowniki są najnowsze. Próbowałem też poleceń:

 ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns
netsh firewall reset
netsh advfirewall reset
netsh int ip reset
netsh winsock reset
netsh interface tcp set global autotuning=disabled
Zapominałem sieć i dodawałem ją na nowo. Nic nie zdaje egzaminu. Przy próbie ręcznego połączenia się z siecią wyskakuje komunikat, że od czasu ostatniego połączenia zmieniły się niektóre dane i trzeba na nowo wpisać hasło. I mogę tak kilkanaście razy, bezskutecznie wpisywać, albo po którymś razie wyskoczy komunikat, że nie można połączyć z tą siecią.
Ma może ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu, bo już mam dość walki z wiatrakami...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 marca 2021 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Komunikat "od czasu ostatniego połączenia zmieniły się niektóre dane" wygląda podejrzanie.

Podejrzewam, że router transmituje sieć 2.4Ghz i 5Ghz pod tą samą nazwą. Spróbuj zmienić w ustawieniach routera nazwę jednej z sieci (np dodaj jakiś prefix do jednej sieci)
komentarz 29 marca 2021 przez kwasiu91 Nowicjusz (130 p.)
Sieć 2Ghz jest nazwana tak jak widać na przedstawionym obrazku, na którym też widać sieć 5G (taka sama nazwa tylko z dopiskiem _5G)
komentarz 29 marca 2021 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)

Obrazek jest mało wyraźny, nie zauważyłem frown
Czy problem występuje w obu sieciach?
Komunikat "od czasu ostatniego połączenia zmieniły się niektóre dane" sugeruje, że istnieje kilka access pointów o tej samej nazwie. Może używasz jakiegoś repeatera do wzmocnienia sygnału?
Ewentualnie proponuję uruchomić jakaś dystrybucję Linuksa live-cd (np Linux Mint) i sprawdzenie jak się zachowuje karta sieciowa pod innym systemem.

komentarz 30 marca 2021 przez kwasiu91 Nowicjusz (130 p.)
Nie, nie posiadam żadnego reoeatera. Problem występuje przy obu sieciach, ale aktualnie udało mi się po kilku próbach połączyć z 5G...

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 624 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 332 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2023 w Systemy operacyjne, programy przez ride3bike Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 123 wizyt

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,782 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...