• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PEM cerificate with full chain

Object Storage Arubacloud
+1 głos
352 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez jms Nowicjusz (220 p.)

Witajcie, potrzebuję małej (wielkiej pomocy).

Potrzebuję wygenerować niniejszy certyfikat SSL:
PEM cerificate with full chain (certificate.crt + chain.crt + root.crt). Do tego trzeba mieć "Private key for PEM Certificate" osobno. Wydaje się proste, ale spędza mi sen z powiek. Te certyfikaty są wymagane do zainstalowania i przed instalowaniem aplikacji opartej na NGINX. Wszystko się dzieje na Ubuntu 18 z GUI. Próbowałem wszystkimi metodami, ale zawsze jakiś błąd wyskakuje, że jest niepoprawnie skonstruowany, zbudowany. Może dla was to będzie pestka. Ogólnie ta aplikacja korzysta z wielu domen. Powinien być w teorii Wildcard, ale wiadomo..Cena... Jednak wiem od producenta, że może być również samopodpisany certyfikat. Więc próbuję...

Byłbym wdzięczny za każdą odpowiedź. Takie odpowiedzi jak OPENSSL znam, próbowałem i nie pomogło, przynajmniej mnie, choć wiem, że pewnie tędy droga. Byłbym wdzięczny nie tylko za "gotowca", ale choćby za szczegółowe przybliżenie tematu, jakieś nakierowanie w tym temacie. Spędziłem masę czasu na różnych forach, ale na nic. Może kiedyś już to zrobiłem dobrze, ale nie zmieniłem może uprawnień na Ubuntu i nie dowiedziałem się, że zrobiłem dobrze.

Tak w skrócie: potrzebuję 4 certyfikatów:

  • cert.crt - wildcard certificate for domain which specified as APP_DOMAIN
  • cert.key - private key without password for cert.crt
  • chain.crt - chaining certificate for cert.crt
  • root.crt - CA root certificate for chain

Pem'a już bym z tego sam zrobił może, ale nie wiem znowu co miałbym zrobić z "Private key for PEM Certificate".

Może ktoś z was ma jakieś pomysły? Będę niezmiernie wdzięczny :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 marca 2021 przez Lavaganza Użytkownik (660 p.)
wybrane 1 czerwca 2021 przez jms
 
Najlepsza
uzyj sobie CertBot najlepiej 30 sekund i po sprawie. nikt teraz juz nie kupuje i nie generuje takich rzeczy recznie

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 757 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 425 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez Proth Początkujący (310 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 222 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...