• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja Windows

Object Storage Arubacloud
0 głosów
138 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2021 w Systemy operacyjne, programy przez grobo11 Nowicjusz (120 p.)
edycja 13 lutego 2021 przez grobo11

Witam,

Zakupiłem od Norwega laptopa.

Chciałem na niego zainstalować swój windows 10.

I tu narodziły sie problemy, ponieważ podczas instalacji nie mogę pominąć kroku połączenia z Internetem

https://ifotos.pl/zobacz/IMG202102_qqaeqqn.jpg

Jeżeli podłączę internet przechodzę do etapu logowania się do konta microsoft ale i tam jest problem ponieważ nie mogę ani zalogować sie na nowoutworzone koncie ani odłączając poprzez cmd internet aby pominąć ten krok.(podobno wyskakuje okienko ups coś poszło nie tak, u mnie caly czas każe wprowadzić poprawnego maila).

Podmieniłem dysk i wsadziłem do drugiego laptopa i na nim już wszystko poprawnie się instaluje.

Próba zainstalowania windows 7, windows xp bez skutku nawet nie rusza boot  z pendriva.

Macie jakieś propozycje co można byłoby zrobić aby zainstalować na nim windows

wyskakuje mi taki komunikat :

https://ifotos.pl/zobacz/IMG202102_qqawpnr.jpg

Laptop to Lenovo L480

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 lutego 2021 przez fezzy Nowicjusz (240 p.)

Cześć,

Nie wiem na ile znasz się na komputerach, więc miej to na uwadze. Przede wszystkim z informacji znalezionych w internecie wygląda na to, że Twój notebook fabrycznie nie posiada napędu CD. Czy posiadasz zewnętrzny napęd CD? Jeśli posiadasz to czy zaglądałeś do BIOS? Czy są tam opcje zmiany bootowania na CD/DVD, lub USB? Na stronie producenta znalazłem update BIOS (Bootable CD) dla tego modelu do wersji 1.40 z września 2020, o tutaj, więc tak mnie to zaciekawiło. Sprawdź także i daj znać czy w BIOS jest możliwość ustawienia instalacji systemu poprzez sieć LAN, czyli po kablu skrosowanym przy pomocy drugiego komputera i np. programu Serva, to ostatni pomysł jaki przychodzi mi do głowy.

Pozdrawiam

 

komentarz 14 lutego 2021 przez grobo11 Nowicjusz (120 p.)
Nie posiadam zewnętrznego napędu CD.

Też zacząłem myśleć, że bez wgrania nowego biosa się nie obędzie. Czytałem, że mogę biosa wgrać normalne z USB (program Rufus). Do czytam szczegółową instrukcje i poinformuję jak mi poszło.

Podsyłam link: https://jackstromberg.com/2020/02/tutorial-how-to-create-a-bootable-usb-drive-to-flash-a-lenovo-devices-bios/

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 1,079 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez gandidanda Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 177 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 178 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez damix8878 Nowicjusz (120 p.)

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...