• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Botstrap-Jak zrobic rząd składający się z 20 małych, połączonych fotek.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
190 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2021 w HTML i CSS przez Darek757 Nowicjusz (220 p.)
Chodzi mi o stronę z samymi małymi połączonymi, bez marginesów fotkami.

Powiedzmy taka galeria miniaturek w szerokości 20 fotek i w pionie niech bedzie też 20.

Wszystkie fotki połączone krawędziami, bez zadnych marginesow w poziomie i w pionie.

Wszystko oczywiście na bazie Botstrapa aby bylo responsywne.

Poprosze o jakies wskazowki, podpowiedzi.

Dzięki
2
komentarz 22 stycznia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A po co do tego bootstrap? Z tego co piszesz to wystarczy troche media query i flex albo cssgrid.
komentarz 23 stycznia 2021 przez VBService Ekspert (254,260 p.)
komentarz 24 stycznia 2021 przez Darek757 Nowicjusz (220 p.)

@Tomek Sochacki,
 Dzieki i przyznam, ze jestem amatorem. Moze swoja stronke pokaze: https://757.ovh/

z ktorej tak do konca nie jestem zadowolony i chce cos zmienic. Wzialem przyklad z kursu z You Tube o Botsrapie. Poprosze o pare wskazowek, ktore pomoga mi w dalszej pracy zanim sie zabiore. Kazda uwaga bedzie dla mnie cenna. Dzieki

komentarz 24 stycznia 2021 przez Darek757 Nowicjusz (220 p.)

To samo info do kolegi. Poprosze o pare zdan naprowadzajacych zanim cos zaczne poprawiac i cos dzialac. Moja stronka taka przykladowa: https://757.ovh/

Bede wdzieczny. Przegladam wlasnie materialy dostaczone, poczekam na pare rad i bede cos tworzyl. Pozwole sie podzielic na biezaco i w razie czego zapytam sie jeszcze o cos.

Dzieki

komentarz 24 stycznia 2021 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
z tego co piszesz wynika, że naukę webmasterki zaczynasz od razu od bilbiotek, frameworków itp. To wielki błąd - najpierw trzeba poznać solidnie podstawy html,css,js a dopiero potem sięgać po takie narzędzia.

Proponujuę Ci abyś po prostu spróbował sobie zakodować jakąś stronkę bazując na dowolnej innej samodzielnie robiąc html i css, bez żadnych frameworków. Następnie polecam poćwiczyć podstawy JS, jak lubisz książki pisane to mogę Ci polecić swoje pozycje na helionie, a jak wolisz kursy online to polecam kursjs.pl, nie jestem autorem tego ale wg mnie jest o bardzo dobry i ciekawie przygotowany kurs z fajnymi przykładami.
komentarz 24 stycznia 2021 przez Darek757 Nowicjusz (220 p.)
Dzięki. To taka moja pasja dodatkowa. Zrobiłem parę stronek, ale opartych na Joomli, a tam nietrudno zmienic jakich margines czy inne rzeczy nawet prostym narzędziem w przeglądarce "zbadaj element".  Troche już mam rozeznania. Uwazam, że jest tyle gotowych kodów i przykładów, że można wklejać i dowoli eksperymentować. Podobnie zrobiłem z kursem Botstraopa. Nie uważam, że jest jakiś trudny. Brakuje mi może trochę cierpliwości. Dzięki oczywiście za wszystkie rady. Jeżeli ktoś może jeszcze podpowiedzieć na temat " jak zrobić minigalerię fotek połączonych bez marginesów, responsywnie oczywiście, ilosc fotek 20 w poziomie i 20 w pionie" to bardzo proszę. Może jakieś linki do podobnych stron. Dzięki z góry za wszystkie rady i wskazówki

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2021 przez niezalogowany

Użyłbym Grid'a w Tym wypadku .

https://css-tricks.com/a-grid-of-logos-in-squares/

Jeśli chcesz je mieć połączone krawędziami sugeruję zrezygnować z właściwości gap ;

https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/CSS/gap

Powodzenia i Pozdrawiam Serdecznie wink

komentarz 24 stycznia 2021 przez Darek757 Nowicjusz (220 p.)

Grid bedzie responsywny? Już teraz chyba nie ma innych układów? Z tym, że chciałbym aby tych fotek na stronie docelowo było ok 300-500 i aby po zmniejszeniui się do wersji mobilnej nie byly duzych rozmiarów, aby wlasnie wygladaly mniej wiecej na tym przykladzie, co zrobilem: https://757.ovh/

Po zmniejszeniu sie do wersji na telefon w rzedzie pozostaje 10 fotek, ktore mozna bez problemu powiekszyc. Z tym najwiecej mialem problemów.

komentarz 24 stycznia 2021 przez Darek757 Nowicjusz (220 p.)
Cos sobie przypominam, ze tym Gridem sie bawilem wczesniej i wcale nie byl wlasnie responsywny. W kazdym razie nie wychodzily na tel fotki w rzedzie po 10 szt a taki rezultat bym chcial osiagnac.
komentarz 24 stycznia 2021 przez niezalogowany
0 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2021 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
komentarz 24 stycznia 2021 przez Darek757 Nowicjusz (220 p.)
Tak, dzieki, ale tu tylko mozna wstawic 12 kolumn, a ja chciałem docelowo przynajmniej 20. Na takiej podobnej zasadzie zudowalem swoja stronke, ale cos to za wolno chodzi i ma bledy. Nawet przy powiekszaniu fotek, to wszystko nie chodzi jak powinno.

Jak mozna to powiekszanie fotek przy przytrzymaniu myszka wylaczyc na telefonie?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 78 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2021 w HTML i CSS przez Darek757 Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 409 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 345 wizyt

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,780 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...