• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie własnych skrótów na klawiaturze

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,037 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
Cześć,

mam pytanie odnośnie klawiatury Redragon Draconic k530. Jest to klawiatura mechaniczna z 60% ilości klawiszy. Nie ma tu numpada, strzałek i niektóre przyciski (typu delete, insert) zostały włączone do klawiatury jako skróty za pomocą przycisku FN. Korzystanie z tej klawiatury jest bardzo przyjemne jednakże doskwiera mi brak skrótów klawiszowych odnośnie chociażby zmiany głośności. Szukałem trochę informacji po różnych forach czy jest możliwość stworzenia własnych skrótów i z tego co widziałem to są takie skróty na uruchamianie programów.

Stąd moje pytanie: orientuje się ktoś może czy jest jakaś możliwość utworzenia takich skrótów? Dodam, że przyciski 1-6 mają również możliwość stania się makrami (widziałem jak z ich pomocą kliknięcie przycisku 1 powoduje napisanie jakiegoś słowa).

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2020 przez FaloY Bywalec (2,180 p.)

Sprawdź program Shortcutor

0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2021 przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
Może zadam nieco inne pytanie a przynajmniej w innej formie.

A więc mam laptopa i jak to zwykle bywa mają one przyciski FN, które służą do obsługi skrótów typu podgłaszanie, wyłączanie podświetlenia, itd. I teraz mam klawiaturę bluetooth (60% klawiszy) Redragon K530 i tu również mam przycisk FN (są nawet dwa, FN1 i FN2). Mogę za pomocą FN na klawiaturze bluetooth obsługiwać takie elementy jak zmianę położenia kursora, przyciski F1-F12, Delete, Insert i tak dalej. Jednakże w tej klawiaturze jedyne co mi brakuje to obsługi właśnie takich skrótów do tego typu obsługi.

I teraz moje pytanie brzmi w jaki sposób przyciski na klawiaturze laptopowej są mapowane. Może tam udało by się ustawić inne skróty tak, żebym mógł z nich korzystać również na klawiaturze bluetooth albo i na innym systemie. A może po prostu istnieje jakiś sposób na dodanie takich skrótów do klawiatury przez jakieś oprogramowanie. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Shortcutor, który został tu podany raczej w mojej opinii się nie sprawdzi.

Pozdrawiam.
komentarz 6 stycznia 2021 przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
Dotarłem na skraj internetów i jedyna opcja to ustawienie dla każdego systemu osobno skrótów. Ew. bawienie się w elektronikę i tam ustawianie, ale to już nie dla mnie. Chyba, że się mylę i istnieje jakiś sposób na automatyczne mapowanie klawiszy bez konieczności wchodzenia w ustawienia systemu to byłbym wdzięczny za naprostowanie. Na tę chwilę muszę pogodzić się z ustawianiem hotkeys w ustawieniach systemu.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 504 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2019 w Sprzęt komputerowy przez Szminkowata Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 150 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 4,023 wizyt

92,621 zapytań

141,477 odpowiedzi

319,817 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...