• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Symfony2 czy Zend2 - który framework

Object Storage Arubacloud
0 głosów
790 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2015 w PHP przez ajgoron Nowicjusz (200 p.)
Cześć!

Pytanie jak w temacie. Który z tych frameworków polecacie jako pierwszy framework w php? Który jest bardziej skomplikowany? A może polecicie coś innego?

 

Czytałem inne fora, reddit itp., chciałbym też poznać Wasze opinie na ten temat. Nie wiem, który z tej dwójki wybrać. Chcę tworzyć serwisy www (blog, większe strony/serwisy, może jakieś forum). Ewentualnie jeśli ktoś jest doświadczony w obu, który  z nich jakie ma zalety i ew. wady.

 

Edit: jeszcze jedno, lepiej wersje S1 i Z1 czy od razu S2/Z2?

 

Dzięki wielkie za odpowiedzi i pozdro600!

1 odpowiedź

+6 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
wybrane 20 sierpnia 2015 przez ajgoron
 
Najlepsza
Nie bierz Symfony2 jako 1. frameworka, bo do niego trzeba doświadczenia - i to sporego. To przyciężkawa kobyła OOP, z wieloma własnymi konwencjami. A Zend jest jeszcze gorszy ;)

Radziłbym rzucić okiem na Silexa - to taki Symfony, ale mniejszy i 100 razy przyjemniejszy: http://silex.sensiolabs.org/
komentarz 20 sierpnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Silex na początek jest dobrym wyborem :) +1
Z tego co pamiętam autor chyba ostatnio szukał coś odnośnie szablonów.
Za SF i ZF nie ma się co brać na razie. ;)
komentarz 20 sierpnia 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Silex zdecydowanie jest dobry na początek. Wiem, bo sam od niego zaczynałem. :P
komentarz 20 sierpnia 2015 przez ajgoron Nowicjusz (200 p.)
Wielkie dzięki uczestnikom dyskusji. W takim razie biorę się za Silex'a. Trzymajcie kciuki.

;-) Pozdro600
komentarz 20 sierpnia 2015 przez ajgoron Nowicjusz (200 p.)
A jeszcze mam jedno pytanie, warto jakiś czas posiedzieć na czystym php? Czy można szybko zacząć od micro frameworka?
komentarz 20 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
IMO warto. Poznasz mechanizmy języka

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 158 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2018 w PHP przez tomek923 Początkujący (480 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 987 wizyt
pytanie zadane 1 października 2016 w PHP przez Captivity Obywatel (1,030 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 270 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2015 w PHP przez makoso Mądrala (7,380 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...