• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Potwierdzenie dostępu karty sieciowej do 3 i 4 warstwy modelu ISO/OSI w ubuntu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
180 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Endersik Nowicjusz (160 p.)

Witam mam w zadaniu podpunkt "potwierdzenie dostępu do sieci Internet maszyny serwerowej na poziomie warstwy 3-ciej modelu sieci ISO/OSI" i szukałem w internecie ale nie mogłem znaleźć i czy wie ktoś jaką komendą w terminalu sprawdzić czy dana karta sieciowa działa na tych warstwach w ubuntu (wiem że nie powinienem zadawać takiego pytania ale tyle szukałem i kompletnie nic nie ma jakby się nie dało tego sprawdzić i to nie jest całe zadanie tylko jeden podpunkt)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 listopada 2020 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)
Trochę nie bardzo rozumiem pytania, ale może chodzi o ping albo coś podobnego.
komentarz 26 listopada 2020 przez Endersik Nowicjusz (160 p.)
muszę potwierdzić screenem że karta sieciowa w ubuntu działa na 3 i 4 warstwie ISO/OSI

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 238 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 402 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 416 wizyt
pytanie zadane 8 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez kemez Obywatel (1,740 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,781 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...