• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Uprawnienia MySql

Object Storage Arubacloud
0 głosów
239 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2020 w SQL, bazy danych przez EdeX Mądrala (5,110 p.)
zamknięte 14 grudnia 2020 przez EdeX
Witam, mam dziwny problem z wykupionym SQL, mianowicie mam dwóch użytkowników (ja-pelen dostep i php-wszystko bez możliwości zmiany uprawnień) oraz dodany host, który może wykorzystać sql i tutaj jest problem, ponieważ skrypt pokazuje Access denied pomimo dobrze ustawionych danych w skrypcie(na localhoscie wszystko działa). Co mam zrobić, bo już nie mam pomysłu, nawet stawianie na nowo nic nie dało
komentarz zamknięcia: Otrzymałem odpowiedź
komentarz 15 listopada 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Jak utworzyłeś użytkownika php? 'php'@'localhost' czy 'php'@'%'?
komentarz 15 listopada 2020 przez EdeX Mądrala (5,110 p.)
local
komentarz 14 grudnia 2020 przez EdeX Mądrala (5,110 p.)

Problem rozwiązany, wystarczyło w panelu admina dodać IP strony, a nie domenę.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 listopada 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Użytkownik php nie może się zalogować do bazy danych ponieważ łączy się z adresu IP który nie został uprawniony do połączenia.

Użytkowników w MySql definiuje się jako 'nazwa_uzytkownika'@'host'.
Pamiętaj że 'user'@'host1' i 'user'@'host2' to osobni użytkownicy o różnych prawach dostępu w bazie danych.

Jeżeli chcesz mieć użytkownika php, który może się połączyć z dowolnego adresu IP to utwórz użytkownika 'php'@'%'.
komentarz 15 listopada 2020 przez EdeX Mądrala (5,110 p.)
teraz jak chce utworzyć użytkownika dostaje access denied na moim głównym koncie, które ma(przynajmniej miało) nadane uprawnienia

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 318 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2021 w SQL, bazy danych przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 174 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2020 w SQL, bazy danych przez Grzegorzko Obywatel (1,110 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 158 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Michał Galericz Początkujący (400 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,779 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...