• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak poprawnie zainstalować Anacondę na Linuxie(ubuntu)?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
719 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Lyokoheros Początkujący (340 p.)
edycja 9 listopada 2020 przez Lyokoheros

Zainstalowałem sobie ostatnio Linuxa (Ubuntu 20.0.4), zgodnie z tym poradnikiem, następnie pobrałem ten instalator ze strony Anacondy (Anaconda.com), ale niestety gdy (zgodnie z wyświetlonym pod koniec komuniktem, niestety nie zrobilem screena i nie pamiętam dokładnie jego tekstu) by móc rozpocząć działanie użyłem komenty conda init otrzymałem komunikat: 

Conda: Command not found

Zastosowałem to co polecono w tym zapytaniu na askubuntu (chodzi o rozwiązanie od George'a Udesona, to z przeniesieniem z folderu root i modyfikacją pliku .bashrc), ale poskutkowało to innym błędem 

bash: /home/ubuntu/anaconda3/bin/conda: /root/anaconda3/bin/python: bad interpreter: Permission denied

Próbowałęm dodać uprawnienia do wykonywania (używając komend chown i chmod, z przełącznikiem -R), ale nic to nie dało, w końcu znalazłem tę poradę i zgodnie z nią przeniosłem folder anacondy ponownie do lokalizacji gdzie był zainstalowany, ale spowodowało to jedynie... powrót poprzedniego błędu. 

Ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Jakb co tak wgląda wpis w pliku..bashrc w katalogu root:

# >>> conda initialize >>>
# !! Contents within this block are managed by 'conda init' !!
__conda_setup="$('/root/anaconda3/bin/conda' 'shell.bash' 'hook' 2> /dev/null)"
if [ $? -eq 0 ]; then
	eval "$__conda_setup"
else
	if [ -f "/root/anaconda3/etc/profile.d/conda.sh" ]; then
    	. "/root/anaconda3/etc/profile.d/conda.sh"
	else
 export PATH=”/root/anaconda3/bin:$PATH”
fi
fi
unset __conda_setup
# <<< conda initialize <<<

 

komentarz 9 listopada 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

A powiadają że ten Ubuntu to najłatwiejszy Linux...

W Archu/Manjaro anacondę instalujesz jednym poleceniem

yay anaconda

Ale 99% linuksiarzy wybierze Ubuntu bo ponoć łatwiejszy ;)

A swoją drogą to potrzebujesz koniecznie tej anacondy? Może wystarczy Python + Pycharm? Albo przez przeglądarkę Colab od Googla?

komentarz 10 listopada 2020 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)

@Lyokoheros, Tu nasz info:

https://phoenixnap.com/kb/how-to-install-anaconda-ubuntu-18-04-or-20-04

U mnie działa bez problemu. Możesz też spróbować zainstalować samą minicondę.

 

Manjaro jest dobre, ale jest mniej informacji o nim (mniejsza społeczność).

 

 

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 listopada 2020 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
wybrane 10 listopada 2020 przez Lyokoheros
 
Najlepsza

Podejrzewam, że nieźle namieszałeś z tą instalacją. Ja bym radził odinstalować to, cofając poprzednie zmiany i zainstalować ponownie stosując ten poradnik: https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-install-anaconda-on-ubuntu-18-04-quickstart

Wydaje mi się, że Twój błąd polegał na tym, że w kroku nr.6 pominąłeś dodanie anacondy do zmiennej PATH, stąd był błąd o nieznalezionej komendzie. 

Po ponownym zainstalowaniu nie zapomnij także przeładować pliku .bashrc komendą 

source ~/.bashrc

 

komentarz 9 listopada 2020 przez Lyokoheros Początkujący (340 p.)
Nie wiem co mogłem zamieszać, jak nie robiłem nic nadzwyczajnego, czy jakkolwiek wykraczającego poza procedurę instalacji - pobrałem wspomniany plik, uruchomiłem go przy pomocy terminala oraz popotwierdzałem tam gdzie podczas instalacji było trzeba i spróbowałem uruchomić.

Nie wydaje mi się, by w tym było gdziekolwiek miejsce na namieszanie z mojej strony. Bardziej wygląda mi to jakby to problem był z instalatorem. Bo bynajmniej nie pominąłem 6 kroku. (dodałem też do zapytania to jak wyglądała część pliku .bashrc w katalogu root)

Ale spróbuje przeprowadzić instalację jeszcze raz według tego poradnika, może to jednak pomoże. Tylko jeszcze co do tej instalacji to wystarczy usunać folder anacondy czy coś jeszcze trzeba zrobić?
komentarz 10 listopada 2020 przez Lyokoheros Początkujący (340 p.)
Dobra, teraz wreszcie zadziałało ^^

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 380 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,075 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Waffel Obywatel (1,030 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,782 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...