• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Który kurs wybrać? #html #css

Object Storage Arubacloud
0 głosów
979 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2020 w HTML i CSS przez Ymiruk Nowicjusz (120 p.)
Witam,

Zacząłem jakiś czas temu moją przygodę z programowaniem. Rozpoczęło się standardowo od html i css. Przerobiłem sporo tutoriali na yt, sporo czytam, samodzielnie staram się wykonywać podstawowe stronki. Natomiast mój proces uczenia się jest chaotyczny. Skacze po tutorialach troche tu, troche tam. Potem okazuje się że uczę się rzeczy nieaktualnych. Dlatego chce zainwestować pieniądze w kurs, który skrupulatnie nauczy mnie dobrych, a w szczególności aktualnych podstaw.
Zastanawiam się nad dwoma poniższymi kursami:

https://www.udemy.com/course/the-complete-web-development-bootcamp/

https://www.udemy.com/course/kurs-web-developer-od-podstaw-w-15-dni/

(Język angielski nie jest przeszkodą)
komentarz 4 listopada 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

HTML i CSS nie są językami programowania-tak na boku :p

Osobiście uważam, że możesz się tego nauczyć ze strony https://developer.mozilla.org/pl/docs/Web/HTML(PL)

Wszystko ładnie wyjaśnione, z przykładami oraz informacjami ze wsparciem.

komentarz 4 listopada 2020 przez roxy32l Początkujący (470 p.)

@Ymiruk,

nieaktualne rzeczy też warto znać, bo możesz dostać w pracy coś z poprzedniej epoki i nie będziesz wiedział jak to zostało zrobione ;)

Co do samej nauki to proponuję jeżeli robisz przykładowo navbar, spróbuj zrobić ten navbar na każdy sposób jaki Ci tylko przyjdzie do głowy. Spróbuj to zrobić według starych i nowych metod. Np. wcześniejsze float left vs flexbox. 

Przeglądanie rzeczy tematycznie też ma sens, czyli najpierw ogarniasz formularze, dlaczego należy w nich zamieszczać to i to, bo np. to będzie Ci potrzebne do js a to do php. Później do obrazów, audio itd. Aż dochodzisz do RWD. Później to już zależy od tego w czym chcesz programować.

komentarz 5 listopada 2020 przez Comandeer Guru (602,340 p.)

nieaktualne rzeczy też warto znać, bo możesz dostać w pracy coś z poprzedniej epoki i nie będziesz wiedział jak to zostało zrobione ;)

To się wtedy douczy w razie potrzeby. 

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 listopada 2020 przez niezalogowany
+1 głos
odpowiedź 5 listopada 2020 przez Szarlotka Użytkownik (890 p.)
https://www.udemy.com/course/the-web-developer-bootcamp/ <--- według mnie najlepszy kurs. Bardzo niedawno CAŁY kurs został zaktualizowany. Poza tym, Colt to świetny nauczyciel:)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 235 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2017 w HTML i CSS przez Shadox Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 243 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 576 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2017 w Java przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,824 komentarzy

62,006 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...