• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

css jakiś uniwersalny layout?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
122 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2020 w HTML i CSS przez rob Bywalec (2,440 p.)
Witam

Mam pytanie odnośnie css layout. Rozpoczynam nowy projekt, używam flexa i media query aby była responsywna.  Zaczynam od nav robię najpierw desktop potem mobile i jadę dalej z header itp czy takie podejście jest ok? czy może powinienem użyć jakiegoś uniwersalnego leayoutu, jakiegoś grida? (nie chodzi mi o css grid) Są takie? potrafię napisać prostą stronę w react.js ale jakoś nie czuję css-a. Wiem że nikt mi nie zabroni pisać strony przy pomocy flexa i media query ale czy może być jakieś 'lepsze' podejście?

proszę o radę

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 31 sierpnia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 31 sierpnia 2020 przez rob
 
Najlepsza
flex jest jak najbardzie oki. Ale osobiście proponowałbym raczej najpierw myśleć o mobile, a potem o desktop... dzisiaj jednak mobilki to coraz większy ruch o coraz lepszej jakości.

Natomiast co do samego wyglądu to nie przejmuj się tym tak mocno jak chcesz być front-end developerem, od stworzenia grafiki jest UX designer, a nie programista. Ty masz to tylko zakodować, więc możesz po prostu brać sobie jakieś przykładowe layputy z netu i próbować się pobawić w ich zakodowanie.
komentarz 31 sierpnia 2020 przez rob Bywalec (2,440 p.)
dzięki

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 510 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2019 w HTML i CSS przez maarittka Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 159 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2017 w HTML i CSS przez Newaz Użytkownik (880 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,186 wizyt
pytanie zadane 7 września 2016 w HTML i CSS przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...