• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Grafika na stronie internetowej a licencja CC-BY-NC-SA

Object Storage Arubacloud
0 głosów
237 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2015 w Nasze projekty przez Benek Szeryf (91,110 p.)
Chciałbym zapożyczyć fragment grafiki na nagłówek swojej strony internetowej. Grafika jest udostępniania na tej lincencji: http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/. Co mam w takim wypadku zrobić? Czy mam umieścić nazwisko autora grafiki w rogu nagłówka, czy może coś innego?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Założenia licencji Creative Commons nie są zbyt restrykcyjne. Wielu twórców stron umieszcza odpowiednie linki i informacje licencyjne np. w stopce. Głównie chodzi o to, aby ta informacja była udostępniona na stronie. Jak już to zrobisz, to twój wybór wink

komentarz 23 listopada 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
W źródle w komentarzu :D
0 głosów
odpowiedź 23 listopada 2015 przez Benek Szeryf (91,110 p.)

Stworzyłem aplikację internetową, która wykorzystuje program napisany w C++ (komunikując się z nim przez PHP). Jedna z użytych grafik na stronie internetowej (aplikacji) używa obrazka opublikowanego na podstawie licencji CC-BY-NC-SA. Chcę opublikować tę aplikację wraz ze wszystkimi kodami źródłowymi. Ogólnie chcę, by każdy mógł z tego korzystać, modyfikować i publikować dowolnie, zależy mi tylko na tym, by wspomniano o mnie (autorze). To są dokładnie założenia licencji CC-BY-NC-SA. Z drugiej strony zauważyłem, że większość wolnego oprogramowania jest wydawana na podstawie licencji GNU GPL. W sumie mógłbym na takiej licencji opublikować źródła, ale użyta grafika implikuje fakt, że powinienem moje dzieło opublikować na CC-BY-NC-SA. Mało tego, jest to licencja w wersji 2.0, a obecnie dostępna jest wersja 4.0, która jest nowsza, nie wiem więc co mam zrobić, tzn.:

  • czy w ogóle można wydać oprogramowanie wraz źródłami na podstawie licencji CC (a nie GNU GPL)
  • jeśli można opublikować na CC, to czy wybrać wersję 2.0 czy 4.0, skoro użyta grafika bazuje na 2.0, która jest przestarzała?

Podobne pytania

+4 głosów
1 odpowiedź 261 wizyt
–1 głos
0 odpowiedzi 187 wizyt
pytanie zadane 27 lipca 2018 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 230 wizyt
pytanie zadane 18 października 2021 w Inne języki przez Grzechu77 Nowicjusz (120 p.)

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,879 komentarzy

62,013 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...