• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Analityk Biznesowy/IT - rozwój w tym kierunku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,141 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mampytanie1234 Nowicjusz (120 p.)

Cześć!

Na wstępie krótko o sobie. Skończyłam studia magisterskie na kierunku ścisłym - lecz nie informatycznym. W aktualnej pracy zajmuję się głównie kontaktem z działem IT, odpowiadam za tworzenie wymagań biznesowych w zakresie nowych funkcjonalności systemów oraz przekazywaniem ich do IT, przeprowadzaniem testów funkcjonalnych systemów, monitorowaniem zmian i raportowaniem błędów. Posiadam wiedzę z zakresu sylabusa ISTQB Foundation Level oraz znam podstawową składnię języka SQL. Uczę się notacji BPMN oraz UML. Znam podstawy języka C++. Chciałabym rozpocząć zacząć rozwijać się w kierunku analizy biznesowej/IT a w przyszłości może uzupełnić to nauką Pythona... 

Zwracam się z prośbą o polecenie dobrej lektury do nauki, zagadnień, które powinnam przyswoić chcąc się rozwijać w tym kierunku. Zastanawiałam się również nad studiami podyplomowymi. Doradźcie, który program byłby najlepszy do wybrania. Czy może lepiej skupić się na nauce samodzielnej wspieranej odpowiednimi certyfikatami? W jaki sposób i gdzie mogłabym się rozwijać?
1. https://www.wsb.pl/warszawa/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe/kierunki/analityk-biznesowy/program-studiow
2. https://ssl-oferta.sgh.waw.pl/pl/studiapodyplomowe/analityk-biznesowy-profesjonalista-it-biznes/Documents/program%20na%20strone%20www.pdf
3. https://www.wit.edu.pl/studia-podyplomowe/certyfikowany-analityk-systemow-it

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pomoc w dalszym kształceniu!

komentarz 1 sierpnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

życie, praca?

To żadne źródło. 

Nie ma tytułu "architekta", przynajmniej nie w Polsce. Za to masz dwa główne rozgraniczenia, tytuły zawodowe i naukowe. Istnieje inżynier architekt, ale w inne branży.  Architekt w branży IT jest tytułem nadanym. 

komentarz 3 sierpnia 2020 przez mampytanie1234 Nowicjusz (120 p.)
Mam na myśli, analityka systemowego/biznesowo-systemowego.

Jest tutaj poruszony temat, że potrzebne jest wykształcenie - dlatego zastanawiam się  czy lepszym pomysłem jest pójście na studia podyplomowe czy certyfikowane kursy?
komentarz 3 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,230 p.)

@tkz, jak żadne źródło, to może :D zamiast siedzieć na forum zacznij w końcu pracować żeby się przekonać jak to jest. 

komentarz 3 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,230 p.)

Ja bym preferował studia podyplomowe, cięzko powiedzieć o rzetelne kursy "w Polsce" które faktycznie mają znaczenia chyba żeby u https://bottega.com.pl/
oni mają w tej dziedzinie architektury np. dobre kursy dokładnie to szkolenia. 

komentarz 3 sierpnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@Wiciorny, nie wiem kiedy sobie ubzdurałeś, że nie pracuje... 

Czy na tym forum nikt nie potrafi dyskutować na fakty? Zaatakowałem Twoją wypowiedź, nie Ciebie. Twoja opinia, czy jak to nazwałeś "doświadczenie", to żadne źródło. I z tym się każdy zgodzi, z bardzo prostego powodu. Nie potrafisz go poprzeć dowodami. 

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 sierpnia 2020 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
Analityk biznesowy to pochodna inżynierii oprogramowania (zalezy w jakim kontekście). Wchodzi w to m.in inżynieria wymagań.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 614 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Luky Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 351 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 832 wizyt

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...