• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w naprawie komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
232 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2015 w Offtop przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Witam,

Wymieniałem paste termoprzewodzącą w komputerze i gdy go złożyłem i podpiąłem do monitora jest czarny ekran i podczas włączania komputera gdzie normą było charakterystyczne piknięcie nie występuje teraz. Może ktoś poradzić ? może są źle podpięte kable ? pozdrawiam.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Spróbuj jeszcze raz zamontować procesor (sprawdź czystość nóżek) i sprawdź wszystkie kabelki.

Możliwe także, że coś się spaliło, ale jest to mało prawdopodobne.
komentarz 13 sierpnia 2015 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Właśnie kabelki podpiąłem ale nie mam pewności czy dobrze, pozdrawiam :)
komentarz 13 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Teoretycznie kabelki powinny zawsze być dobrze podpięte, bo wymusza to ich kształt. Zobacz, czy wszystkie złącza są dociśnięte, wyciągnij i wsadź znowu procesor.

Ja ci na odległość nie powiem, co jest przyczyną awarii wink

komentarz 13 sierpnia 2015 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Ok dzięki za odpowiedź sprawdzę procesor :) pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2015 przez Lukasz Bywalec (2,320 p.)
Otwórz instrukcje swojego MOBO i zasilacza i przeanalizuj czy podpięte jest wszystko poprawnie. czy masz wlączone zasilanie na zasilaczy i czy przykręciłes kabel do karty graficznej
komentarz 13 sierpnia 2015 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Przykręciłem kaple SPDIF i to tylko te innych nie podpinałem czy jest coś jeszcze ? pozdrawiam :)
komentarz 13 sierpnia 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
sprawdź też ramy i wypnij baterię  od biosa
komentarz 13 sierpnia 2015 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Baterii nie wypinałem ramy raczej są na dobrym miejscu :)
komentarz 13 sierpnia 2015 przez Lukasz Bywalec (2,320 p.)
masz możliwosc aby sprawdzić czy masz jakiekolwiek napięcie w zasilaczu?

jeżeli masz możliwośc zamontuj inny zasilacz i zobaczy czy pojdzie
komentarz 13 sierpnia 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
też może być właśnie z zasilaniem  problem albo dać mocniejszy albo taki sam jaki jest obecnie
0 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2015 przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
Ale wszystko wczesniej dzialalo i komputer sie wlacza ale nie ma obrazu :)
0 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Miałem kiedyś to samo tylko że umnie wystarczyło powtórzyć czynność czyli od nowa wszystko rozłączyć i podłączyć i działało tak wieć nie za bardzo szukałem przyczyny tego jak mi zaczeło działac po tym.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 97 wizyt
pytanie zadane 10 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez hmmm2929 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 425 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 443 wizyt

92,579 zapytań

141,431 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...