• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jakiej technologii napisać frontend gry przeglądarkowej?

Object Storage Arubacloud
–1 głos
668 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2020 w Nasze projekty przez daamian3 Nowicjusz (170 p.)
Witam, mam zamiar napisać prostą grę prządarkową typu tycoon (multiplayer). Z założenia chodzi o przejrzysty interfejs, do tego trochę animacji (na wzór mogę podać grę Game Dev Tycoon). Do backendu zdecydowałem sie użyć Laravel lub Lumen, została tylko kwestia technologii frontendowej. Znam javasciript, w tym ReactJS, jednak wiem że nie został do tego stworzony. Istnieje jakiś framework/biblioteka nadająca sie do takiej gry? Alternatywnie zastanawiam sie nad Unity. Czy to dobry pomysł? W jakim kierunku musialbym sie doedukować, aby ogarnąć wszystkie aspekty (ui, mechanika gry, komunikacja z serwerem)? Znam podstawy C#. Jeśli ktoś ma pojęcie w tej kwestii, to prosiłbym o wyjaśnienie pokrótce w czym różniłoby sie napisanie takiej gry w Unity (C#) oraz Javascripcie (pytam sie bo pisalem proste gry w js, za to z Unity jestem zielony).

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 lipca 2020 przez Lewo Gaduła (3,000 p.)
Jak gra przeglądarkowa to po co Ci backend? Ja bym na początku nie komplikował sobie życia i zrobił w JavaScript na przeglądarce grę. Backend może przydać Ci się, jak uda Ci się napisać grę i będziesz chciał zachowywać jakieś dane pomiędzy danymi rozgrywkami (stan gry, rankingi, konta użytkowników itd).

Poczytaj sobie tutaj - tylko masz temat z niskiego poziomu (klocki które zwykle w jakiś sposób używają frameworki do gier, ja bym polecał Ci zrobić prostszą grę, ale poznać te mechanizmy).
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Games/Introduction

JS to język działający na przeglądarce, C# język obiektowy i kompilowany. Unity raczej używałbym z C#, ale nie wiem jak on sprawdza się na przeglądarkach (wiem, że na desktopy super i na androidzie też daje radę).
komentarz 9 lipca 2020 przez daamian3 Nowicjusz (170 p.)
Backend po to aby przechowywać dane graczy w bazie danych, tak jak napisałeś, ale masz racje - na razie skupię sie na samej mechanice gry po stronie gracza. Z tego co wiem to Unity ma wersję przeglądarkową działacjącą na WebGL, tylko czy będzie to lepsze rozwiązanie niż napisane w JS...
komentarz 9 lipca 2020 przez Lewo Gaduła (3,000 p.)
Jak myślisz poważnie o grach to polecałbym Ci zapoznać się z linkiem i poznaniem tych niższych mechanizmów. Jak chcesz w miarę bezboleśnie napisać efektowną grę to polecam Unity ale też zejdzie Ci na poznanie tego narzędzia bo trochę opcji ma. Jak jesteś początkujący to zrobiłbym np. jakąś grę planszową lub karciankę (ala hearthstone) z statycznym widokiem 2d i systemem turowym. Ale jak czujesz się na siłach to próbuj :)
Najlepiej najpierw napisz grę z Unity z jakiegoś tutoriala.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 487 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2020 w Inne języki przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 418 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2018 w JavaScript przez Maciej Sadowski Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 223 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2018 w JavaScript przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...